- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.28 | $0.28 |
| 200+ | $0.108 | $21.60 |
| 500+ | $0.105 | $52.50 |
| 1000+ | $0.103 | $103.00 |
961210-6404-AR tekniska specifikationer
3M - 961210-6404-AR Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som 3M - 961210-6404-AR
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | 3M |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Solder |
| Stil | Board to Board |
| omgivande | Unshrouded |
| Serier | 961 |
| Row Spacing - Parning | 0.100' (2.54mm) |
| Pitch - Parning | 0.100' (2.54mm) |
| Paket | Bulk |
| Total kontaktlängd | 0.445' (11.30mm) |
| Driftstemperatur | -25°C ~ 105°C |
| Antal rader | 2 |
| Antal positioner laddade | All |
| Antal positioner | 10 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Mated Stacking Heights | - |
| Isoleringsmaterial | Thermoplastic |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Isolationshöjd | 0.098' (2.50mm) |
| Isoleringsfärg | Black |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | - |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 2A |
| Kontakt typ | Male Pin |
| Kontakta Form | Square |
| Kontaktmaterial | Copper Alloy |
| Kontakta Längd - Post | 0.130' (3.30mm) |
| Kontakta Längd - Parning | 0.217' (5.50mm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | 39.4µin (1.00µm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | Flash |
| Kontakt Finish - Post | Tin |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Header |
| Basproduktnummer | 961210 |
| tillämpningar | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Överensstämmer med RoHS |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som 3M 961210-6404-AR.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 961210-6804-AR | 961210-5604-AR | 961210-6700-AR-PT | 961210-6700-AR-TP |
| Tillverkare | 3M | 3M | 3M | 3M |
| Stil | - | - | - | - |
| Kontakt typ | - | - | - | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
| Kontakta Form | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Kontakta Längd - Parning | - | - | - | - |
| Ingress Protection | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Total kontaktlängd | - | - | - | - |
| Kontakta Längd - Post | - | - | - | - |
| Pitch - Parning | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - | - | - | - |
| Isoleringsmaterial | - | - | - | - |
| Fästningstyp | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Kontakt Finish - Post | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Antal positioner laddade | - | - | - | - |
| Connector Type | - | - | - | - |
| omgivande | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Isolationshöjd | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Isoleringsfärg | - | - | - | - |
| Kontakt Avsluta - Parning | - | - | - | - |
| Mated Stacking Heights | - | - | - | - |
| Row Spacing - Parning | - | - | - | - |
Ladda ner 961210-6404-AR PDF -datablad och 3M -dokumentation för 961210-6404-AR - 3M.
9612114AMITSUBISHIIGBT ModuleDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.