- Bran***Lewis
- 2026/05/11
06035G103ZAT2A tekniska specifikationer
AVX Corporation - 06035G103ZAT2A Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som AVX Corporation - 06035G103ZAT2A
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | AVX (KYOCERA AVX) |
| Spänningsvärde | 50V |
| Tolerans | -20%, +80% |
| Tjocklek (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Temperatur koefficient | Y5V (F) |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Serier | - |
| betyg | - |
| Förpackning | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Andra namn | 478-1254-1 |
| Driftstemperatur | -30°C ~ 85°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 28 Weeks |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| detaljerad beskrivning | 10000pF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) |
| Kapacitans | 10000pF |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som AVX Corporation 06035G103ZAT2A.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 06035G153ZAT2A | 06035G103ZAT4A | 06035G104ZAT2A | 06035G183MAT2A |
| Tillverkare | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | AVX Corporation | KYOCERA AVX |
| Förpackning | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Andra namn | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| detaljerad beskrivning | - | - | - | - |
| Tillverkarens normala ledtid | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Bly stil | - | - | - | - |
Ladda ner 06035G103ZAT2A PDF -datablad och AVX Corporation -dokumentation för 06035G103ZAT2A - AVX Corporation.
06035G224ZAT2AKYOCERA AVXCAP CER SMD
06035G153ZAT2AKYOCERA AVXCAP CER SMD
06035G104ZAT4AKYOCERA AVXCAP CER SMD
06035G103ZAT4AKYOCERA AVXCAP CER SMDDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.