- Bran***Lewis
- 2026/05/11
1206AC101KAT1A tekniska specifikationer
AVX Corporation - 1206AC101KAT1A Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som AVX Corporation - 1206AC101KAT1A
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | AVX (KYOCERA AVX) |
| Spänningsvärde | 1000V (1kV) |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Temperatur koefficient | X7R |
| Storlek / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Serier | - |
| betyg | - |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Andra namn | 1206AC101KAT1A/4K 1206AC101KAT1A\4K 478-2951-2 |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 20 Weeks |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | High Voltage |
| Felaktighet | - |
| detaljerad beskrivning | 100pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
| Kapacitans | 100pF |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som AVX Corporation 1206AC101KAT1A.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 1206AC101KAJ1A | 1206AC100KAT1A | 1206AC101KAT2A | 1206AC102KAT1A |
| Tillverkare | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | AVX Corporation |
| Tillverkarens normala ledtid | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| detaljerad beskrivning | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Förpackning | - | - | - | - |
| Andra namn | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| betyg | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
Ladda ner 1206AC101KAT1A PDF -datablad och AVX Corporation -dokumentation för 1206AC101KAT1A - AVX Corporation.
1206AA680JAT4AKYOCERA AVXCAP CER SMD
1206AA680JAT3AKYOCERA AVXCAP CER SMDDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.