- Bran***Lewis
- 2026/05/11
PCN -föråldring/ EOL
Cylindrical Battery Holders.pdf0385416005 tekniska specifikationer
Molex - 0385416005 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Molex - 0385416005
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Molex |
| Wire Gauge | - |
| Spänningsvärde | 250 V |
| Uppsägning | Solder Eyelet(s) |
| Serier | Beau 38541 |
| Tonhöjd | - |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | 110°C |
| Antal rader | 3 |
| Antal positioner | 5 |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Material - Isolering | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Funktioner | Cable Clamp |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 15 A |
| Kontaktmaterial | Brass |
| Kontakt Slutför tjocklek | - |
| Kontakt Slutför | Tin |
| Connector Type | Plug, Male Blades |
| Connector Style | - |
| Färg | Black |
| Basproduktnummer | 038541 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.8000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Molex 0385416005.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 0385416009 | 0385416004 | 0385416006 | 0385416105 |
| Tillverkare | Molex | Molex | Molex | Molex |
| Wire Gauge | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Färg | - | - | - | - |
| Material - Isolering | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Fästningstyp | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek | - | - | - | - |
| Connector Type | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Kontakt Slutför | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Connector Style | - | - | - | - |
| Tonhöjd | - | - | - | - |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
Ladda ner 0385416005 PDF -datablad och Molex -dokumentation för 0385416005 - Molex.
0385415906MolexCONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR
0385416011MolexCONN PLUG 11POS IN-LINE SLDR
0385415710MolexCONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR
0385415714MolexCONN PLUG 14POS IN-LINE SLDR
0385415709MolexCONN PLUG 9POS IN-LINE SLDR
0385416004MolexCONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR
0385415804MolexCONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR
0385416106MolexCONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR
0385416105MolexCONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR
0385415805MolexCONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR
0385416009MolexCONN PLUG 9POS IN-LINE SLDR
0385416109MolexCONN PLUG 9POS IN-LINE SLDR
0385416104MolexCONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR
0385415712MolexCONN PLUG 1POS IN-LINE SLDR
0385416006MolexCONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR
0385415708MolexCONN PLUG 8POS IN-LINE SLDR
0385416108MolexCONN PLUG 8POS IN-LINE SLDR
0385416012MolexCONN PLUG 12POS IN-LINE SLDRDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.