- Bran***Lewis
- 2026/05/11
PCN -montering/ursprung
2.73KHz.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $3.236 | $3.24 |
0387198154 tekniska specifikationer
Molex - 0387198154 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Molex - 0387198154
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Molex |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Spänningsvärde | 300V |
| Top uppsägning | Screws |
| Terminalskruvmaterial | Steel |
| Terminalskruvfinish | Zinc, Chromate |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Serier | Beau 38719 |
| Tonhöjd | 0.375' (9.53mm) |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | 130°C |
| Antal trådlistor | 5 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal rader | 1 |
| Antal kretsar | 5 |
| Monteringstyp | Chassis, Panel |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Material - Isolering | Thermoplastic |
| Funktioner | - |
| Current Rating (AMPS) | 15A |
| Färg | Black |
| Bottom Termination | Closed |
| Basproduktnummer | 038719 |
| Barriärtyp | 2 Wall (Dual) |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.90.4000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Molex 0387198154.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 0387198142 | 0387198174 | 0387198146 | 0387198151 |
| Tillverkare | Molex | Molex | Molex | Molex |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Bottom Termination | - | - | - | - |
| Antal kretsar | - | - | - | - |
| Terminalskruvmaterial | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Wire Gauge | - | - | - | - |
| Terminalskruvfinish | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Terminal Block Type | - | - | - | - |
| Top uppsägning | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
| Tonhöjd | - | - | - | - |
| Barriärtyp | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
| Antal trådlistor | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Material - Isolering | - | - | - | - |
Ladda ner 0387198154 PDF -datablad och Molex -dokumentation för 0387198154 - Molex.
0387198174MolexSR BTS TT BRS 5 ASY EV
0387190626MolexCONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.375"
0387198146MolexSR BTS CB PC 5 ASY CV
0387198009MolexCONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
0387198231MolexCONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.375"
0387198129MolexCONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
0387198139MolexSR BTS WW BRS 4 ASY CV
0387198176MolexSR BTS PCINSL 3 ASY EV
0387198241MolexSR BTS TT BRS 7 ASY EV
0387198237MolexSR BTS TT BRS 9 ASY EV
0387198235MolexSR BTS PCINSL 9 ASY EV
0387198072MolexSR BTS WW BRS 3 ASY EV
0387198198MolexCONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.375"
0387198239MolexSR BTS PCINSUL 10 ASY EV
0387198151MolexCONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
0387198047MolexCONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.375"
0387198229MolexSR BTS CB PC 7 ASY CV
0387198142MolexSR BTS WW BRS 5 ASY CVDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.