- Bran***Lewis
- 2026/05/11
65781-061LF tekniska specifikationer
Amphenol ICC (FCI) - 65781-061LF Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Amphenol ICC (FCI) - 65781-061LF
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Amphenol Aorora |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Solder |
| Stil | Board to Board |
| Serier | Dubox™ |
| Row Spacing - Parning | 0.100' (2.54mm) |
| Pitch - Parning | 0.100' (2.54mm) |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | - |
| Antal rader | 2 |
| Antal positioner laddade | All |
| Antal positioner | 50 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Mated Stacking Heights | - |
| Isoleringsmaterial | Polyester, Glass Filled |
| Isolationshöjd | 0.335' (8.51mm) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Isoleringsfärg | Black |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | - |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | - |
| Kontakt typ | Female Socket |
| Kontakta Form | Square |
| Kontaktmaterial | Brass |
| Kontakta Längd - Post | 0.140' (3.56mm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | 30.0µin (0.76µm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | 100.0µin (2.54µm) |
| Kontakt Finish - Post | Tin |
| Kontakt Avsluta - Parning | Tin |
| Connector Type | Receptacle |
| Basproduktnummer | 65781 |
| tillämpningar | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Överensstämmer med RoHS |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Affected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Amphenol ICC (FCI) 65781-061LF.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 65781-056LF | 65781-066LF | 65781-051LF | 65781-068LF |
| Tillverkare | Amphenol ICC (FCI) | Amphenol ICC (FCI) | Amphenol ICC (FCI) | Amphenol ICC (FCI) |
| Ingress Protection | - | - | - | - |
| Kontakt typ | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Row Spacing - Parning | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Kontakta Längd - Post | - | - | - | - |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Stil | - | - | - | - |
| Kontakt Avsluta - Parning | - | - | - | - |
| Kontakt Finish - Post | - | - | - | - |
| Mated Stacking Heights | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Kontakta Form | - | - | - | - |
| Isolationshöjd | - | - | - | - |
| Pitch - Parning | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | - | - | - | - |
| Isoleringsfärg | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - | - | - | - |
| Fästningstyp | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Isoleringsmaterial | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Antal positioner laddade | - | - | - | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
65781-062LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 52POS 0.1 TIN PCB
65781-058LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 44POS 0.1 TIN PCB
65781-053LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 34POS 0.1 TIN PCB
65781-066LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 60POS 0.1 TIN PCB
65781-049LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 26POS 0.1 TIN PCB
65781-066Amphenol ICC (FCI)CONN RCPT 60POS 0.1 TIN PCB
65781-082LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 20POS 0.1 GOLD PCB
65781-056LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 40POS 0.1 TIN PCB
65781-063LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 54POS 0.1 TIN PCB
65781-085LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 26POS 0.1 GOLD PCB
65781-077LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB
65781-050LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 28POS 0.1 TIN PCB
65781-076LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
65781-050Amphenol ICC (FCI)CONN RCPT 28POS 0.1 TIN PCB
65781-068LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 64POS 0.1 TIN PCB
65781-051LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 30POS 0.1 TIN PCB
65781-048Amphenol ICC (FCI)CONN RCPT 24POS 0.1 TIN PCB
65781-048LFAmphenol ICC (FCI)CONN RCPT 24POS 0.1 TIN PCBDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.