- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
EC1SC Series 20 Watt Datasheet.pdfMiljöinformation
Cincon Electronics RoHS Cert.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $70.33 | $70.33 |
| 203+ | $28.06 | $5,696.18 |
| 497+ | $27.13 | $13,483.61 |
| 1001+ | $26.66 | $26,686.66 |
EC1SC15 tekniska specifikationer
Cincon Electronics Co. LTD - EC1SC15 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Cincon Electronics Co. LTD - EC1SC15
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Cincon |
| Spänning - utgång 4 | - |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | -15V |
| Spänning - utgång 1 | 15V |
| Spänning - Isolering | 1.5 kV |
| Spänning - Ingång (Min) | 18V |
| Spänning - Ingång (Max) | 72V |
| Typ | Isolated Module |
| Leverantörs Device Package | - |
| Standardnummer | 60950-1 |
| Storlek / Dimension | 2.00" L x 1.60" W x 0.45" H (50.8mm x 40.6mm x 11.4mm) |
| Serier | EC1SC (20W) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Effekt (Watt) | 20 W |
| Förpackning / Fodral | 8-DIP Module, 7 Leads |
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | -25°C ~ 100°C (With Derating) |
| Antal utgångar | 2 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Funktioner | Remote On/Off, OCP, SCP |
| Effektivitet | 84% |
| Ström - Utgång (Max) | 666mA, 666mA |
| Kontrollfunktioner | Enable, Active High |
| Godkännandebyrå | cURus |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Cincon Electronics Co. LTD EC1SC15.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | EC1SC11 | EC1SC12 | EC1SC16 | EC1SC01 |
| Tillverkare | Cincon Electronics Co. LTD | Cincon Electronics Co. LTD | Cincon Electronics Co. LTD | Cincon Electronics Co. LTD |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Spänning - Isolering | - | - | - | - |
| Standardnummer | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Spänning - Ingång (Max) | - | - | - | - |
| Antal utgångar | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Spänning - utgång 1 | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 3 | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Ström - Utgång (Max) | - | - | - | - |
| Godkännandebyrå | - | - | - | - |
| Effektivitet | - | - | - | - |
| Effekt (Watt) | - | - | - | - |
| Kontrollfunktioner | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 4 | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 2 | - | - | - | - |
| Spänning - Ingång (Min) | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
Ladda ner EC1SC15 PDF -datablad och Cincon Electronics Co. LTD -dokumentation för EC1SC15 - Cincon Electronics Co. LTD.
EC1SB-48S05Cincon Electronics Co. LTDDC DC CONVERTER 5V 15W
EC1SB-48S15Cincon Electronics Co. LTDDC DC CONVERTER 15V 15W
EC1SB-24S33Cincon Electronics Co. LTDDC DC CONVERTER 3.3V 13W
EC1SB-48S12Cincon Electronics Co. LTDDC DC CONVERTER 12V 15W
EC1SB-48S33Cincon Electronics Co. LTDDC DC CONVERTER 3.3V 13WDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.