- Bran***Lewis
- 2026/05/11
EB42-S0K506XF tekniska specifikationer
Vishay Dale - EB42-S0K506XF Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Vishay Dale - EB42-S0K506XF
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Dale / Vishay |
| Uppsägning | Wire Wrap |
| Serier | EB4 |
| Läsa upp | Dual |
| Tonhöjd | 0.100" (2.54mm) |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 125°C |
| Antal rader | 2 |
| Antal positioner / Bay / Row | 50 |
| Antal positioner | 100 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Material - Isolering | Phenol Formaldehyde (Phenolic), Glass Filled |
| Kön | Female |
| Fläns Feature | Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia |
| Funktioner | - |
| Kontakt typ | Cantilever |
| Kontaktmaterial | Phosphor Bronze |
| Kontakt Slutför tjocklek | 30.0µin (0.76µm) |
| Kontakt Slutför | Gold |
| Färg | Green (Dark Green) |
| Kort typ | Non Specified - Dual Edge |
| Korttjocklek | 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm) |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | Not Applicable |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Vishay Dale EB42-S0K506XF.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | EB43-S0C1060X | EB43-S0C104XF | EB42-S0E2540W | EB42-S0E3060W |
| Tillverkare | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Kontakt typ | - | - | - | - |
| Fläns Feature | - | - | - | - |
| Kort typ | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Antal positioner / Bay / Row | - | - | - | - |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Korttjocklek | - | - | - | - |
| Material - Isolering | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Tonhöjd | - | - | - | - |
| Läsa upp | - | - | - | - |
| Kön | - | - | - | - |
Ladda ner EB42-S0K506XF PDF -datablad och Vishay Dale -dokumentation för EB42-S0K506XF - Vishay Dale.
EB42-S2R3560XVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 70POS 0.100
EB41-S2R5060XVishay DaleCONN EDGE DUAL FML 100POS 0.100
EB41-S2R3060WVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.100
EB41-S2R656XFVishay DaleCONN EDGE DUAL FML 130POS 0.100
EB41-S2R3560XVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 70POS 0.100
EB4221500000GAmphenol AnytekTERM BLK 21P SIDE ENT 5.08MM PCB
EB42-S1R1060WVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
EB42-S0E2560WVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
EB4221530000GAmphenol AnytekTERM BLK 21P SIDE ENT 5.08MM PCB
EB43-S0C1060XVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
EB43-S0C1060WVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
EB4201530000GAmphenol AnytekTERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
EB41-S3R256FSVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
EB42-S0E3060WVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.100
EB4201500000GAmphenol AnytekTERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
EB42-S0E2540WVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
EB43-S0C104XFVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
EB41-S4R366XSVishay DaleCONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.100Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.