- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
COTS Series, C0G Dielectric.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.709 | $0.71 |
C0603T220G5GCLTU tekniska specifikationer
KEMET - C0603T220G5GCLTU Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som KEMET - C0603T220G5GCLTU
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | KEMET |
| Spänningsvärde | 50V |
| Tolerans | ±2% |
| Tjocklek (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Serier | C |
| betyg | COTS |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Andra namn | C0603T220G5GCL C0603T220G5GCL7867 |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 54 Weeks |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| detaljerad beskrivning | 22pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
| Kapacitans | 22pF |
| tillämpningar | High Reliability |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som KEMET C0603T220G5GCLTU.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | C0603T220J5GCLTU | C0603T202G5GCLTU | C0603T220J5GBLTU | C0603T221F5GCLTU |
| Tillverkare | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Tolerans | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| detaljerad beskrivning | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | - | - | - | - |
| Förpackning | - | - | - | - |
| Tillverkarens normala ledtid | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Andra namn | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
Ladda ner C0603T220G5GCLTU PDF -datablad och KEMET -dokumentation för C0603T220G5GCLTU - KEMET.
C0603T220J5GBLTUKEMETCAP CER 0603
C0603T183J5RCLTUKEMETCAP CER 0603
C0603T183J5RACTUKEMETCAP CER 0603
C0603T182JAGCLTUKEMETCAP CER 0603
C0603T182J5RCLTUKEMETCAP CER 0603
C0603T221F5GCLTUKEMETCAP CER 0603
C0603T182K5RALTUKEMETCAP CER 0603
C0603T220J1GACTUKEMETCAP CER 0603
C0603T182K1RACTUKEMETCAP CER 0603
C0603T220K5GCCTUKEMETCAP CER 0603
C0603T202G5GCLTUKEMETCAP CER 0603
C0603T200J5GACTUKEMETCAP CER 0603Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.