- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
RMC Style Datasheet.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.007 | $0.01 |
RMC1/8K1691DTP tekniska specifikationer
Kamaya Inc. - RMC1/8K1691DTP Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Kamaya Inc. - RMC1/8K1691DTP
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Kamaya |
| Tolerans | ±0.5% |
| Temperatur koefficient | ±100ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 1206 |
| Storlek / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Serier | RMC |
| Motstånd | 1.69 kOhms |
| betyg | - |
| Effekt (Watt) | 0.25W, 1/4W |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.025" (0.65mm) |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8533.21.0030 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Kamaya Inc. RMC1/8K1691DTP.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | RMC1/8K1692DTP | RMC1/8K1651DTP | RMC1/8K1693DTP | RMC1/8K1691FTP |
| Tillverkare | Kamaya Inc. | Kamaya Inc. | Kamaya Inc. | Kamaya Inc. |
| Sammansättning | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| betyg | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Effekt (Watt) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Motstånd | - | - | - | - |
| Antal uppsägningar | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
Ladda ner RMC1/8K1691DTP PDF -datablad och Kamaya Inc. -dokumentation för RMC1/8K1691DTP - Kamaya Inc..
RMC1/8K1653FTPKamaya Inc.RES 165K OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1690FTPKamaya Inc.RES 169 OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1650FTPKamaya Inc.RES 165 OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K16R2DTPKamaya Inc.RES 16.2 OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K1652DTPKamaya Inc.RES 16.5K OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K1651DTPKamaya Inc.RES 1.65K OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K1693FTPKamaya Inc.RES 169K OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1690DTPKamaya Inc.RES 169 OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K1692FTPKamaya Inc.RES 16.9K OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K16R0FTPKamaya Inc.RES 16 OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1652FTPKamaya Inc.RES 16.5K OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1691FTPKamaya Inc.RES 1.69K OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1651FTPKamaya Inc.RES 1.65K OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K1693DTPKamaya Inc.RES 169K OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K1653DTPKamaya Inc.RES 165K OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K16R2FTPKamaya Inc.RES 16.2 OHM 1% 1/4W 1206
RMC1/8K16R0DTPKamaya Inc.RES 16 OHM 0.5% 1/4W 1206
RMC1/8K1692DTPKamaya Inc.RES 16.9K OHM 0.5% 1/4W 1206Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.