- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Certified Safety Capacitors.pdfHtml -datablad
Certified Safety Capacitors.pdfPCN -förpackning
Multiple Devices Label Change 01/Aug/2020.pdfLS1808N100K302NTM tekniska specifikationer
Knowles Novacap - LS1808N100K302NTM Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Knowles Novacap - LS1808N100K302NTM
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Knowles NOVACAP |
| Spänningsvärde | 250VAC |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.065" (1.65mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 |
| Storlek / Dimension | 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) |
| Serier | - |
| betyg | X2, Y3 |
| Förpackning / Fodral | 1808 (4520 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 10 pF |
| Basproduktnummer | LS1808N |
| tillämpningar | Safety |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Affected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Knowles Novacap LS1808N100K302NTM.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | LS1808N150K302NTM | LS1808N120K302NTM | LS1808N102K302NX080TM | LS1808N101K302NTM |
| Tillverkare | Knowles Novacap | Knowles Novacap | Knowles Novacap | Knowles NOVACAP |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
Ladda ner LS1808N100K302NTM PDF -datablad och Knowles Novacap -dokumentation för LS1808N100K302NTM - Knowles Novacap.
LS1808N100K302NKnowles NOVACAP
LS1808N100K302NXTKnowles NOVACAP
LS17C3P-TCitizen Electronics Co., Ltd.
LS17D4D-TCitizen Electronics Co., Ltd.
LS1800LCHINA
LS1808N102K302NXTNOVATEKDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.