- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Delnummereringshandbok
Chip Monolithic Cap. Part Numbering.pdfGCM21BL81H154KA37L tekniska specifikationer
Murata Electronics - GCM21BL81H154KA37L Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Murata Electronics - GCM21BL81H154KA37L
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Murata Electronics |
| Spänningsvärde | 50V |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Temperatur koefficient | X8L |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | GCM |
| betyg | AEC-Q200 |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Kapacitans | 0.15 µF |
| Basproduktnummer | GCM21BL81H |
| tillämpningar | Automotive |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Murata Electronics GCM21BL81H154KA37L.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | GCM21BL81H124KA37L | GCM21BL81H154KA37K | GCM21BL81H184KA37L | GCM21BL81H154MA37L |
| Tillverkare | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
Ladda ner GCM21BL81H154KA37L PDF -datablad och Murata Electronics -dokumentation för GCM21BL81H154KA37L - Murata Electronics.
GCM21BL81H124KA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.12UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H184MA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.18UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H104MA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.1UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H184KA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.18UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H184KA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.18UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H104MA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.1UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H224KA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.22UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H124KA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.12UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H184MA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.18UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H154MA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.15UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H224MA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.22UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H154MA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.15UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H124MA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.12UF 50V X8L 0805
GCM21BL81H154KA37KMurata ElectronicsCAP CER 0.15UF 50V X8L 0805
GCM21BL81E474MA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.47UF 25V X8L 0805
GCM21BL81H124MA37LMurata ElectronicsCAP CER 0.12UF 50V X8L 0805Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.