- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.222 | $0.22 |
350CFX4.7MEFCT810X16 tekniska specifikationer
Rubycon - 350CFX4.7MEFCT810X16 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Rubycon - 350CFX4.7MEFCT810X16
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Rubycon |
| Spänningsvärde | 350 V |
| Tolerans | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Storlek / Dimension | 0.394' Dia (10.00mm) |
| Serier | CFX |
| Ripple Current @ Low Frequency | 44 mA @ 120 Hz |
| betyg | - |
| Polarisering | Polar |
| Förpackning / Fodral | Radial, Can |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Paket | Tape & Box (TB) |
| Driftstemperatur | -25°C ~ 105°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Livstid @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly | 0.197' (5.00mm) |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.709' (18.00mm) |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | - |
| Kapacitans | 4.7 µF |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.22.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Rubycon 350CFX4.7MEFCT810X16.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 350CFX3.3MEFCT810X16 | 350CFX4.7MEFC10X16 | 350CFX3.3MEFC10X16 | 350CFX10MEFCT810X20 |
| Tillverkare | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| betyg | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Livstid @ Temp. | - | - | - | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | - | - | - | - |
| Surface Mount Land Size | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Polarisering | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
Ladda ner 350CFX4.7MEFCT810X16 PDF -datablad och Rubycon -dokumentation för 350CFX4.7MEFCT810X16 - Rubycon.
350DNC40-12-CGBel Power SolutionsDC/DC CONVERTER 14.4V 3300W
350CFX82M18X25RubyconCAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL
350CFX47M16X20RubyconCAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL
350DNC40-12-8GBel Power SolutionsDC/DC CONVERTER 14.4V 4000WDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.