- Bran***Lewis
- 2026/05/11
PCN -design/specifikation
LQFP 48 7x7 Products Increased Capacity 21/Dec/201.pdf Mult Dev 03/Nov/2022.pdfPCN -montering/ursprung
STM8/STM32 10/Mar/2020.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $1.442 | $1.44 |
| 10+ | $1.324 | $13.24 |
| 30+ | $1.25 | $37.50 |
| 100+ | $1.118 | $111.80 |
| 500+ | $1.083 | $541.50 |
| 1000+ | $1.069 | $1,069.00 |
STM32F100C8T6BTR tekniska specifikationer
STMicroelectronics - STM32F100C8T6BTR Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som STMicroelectronics - STM32F100C8T6BTR
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | STMicroelectronics |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2V ~ 3.6V |
| Leverantörs Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Fart | 24MHz |
| Serier | STM32F1 |
| RAM-storlek | 8K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 64KB (64K x 8) |
| kringutrustning | DMA, PDR, POR, PVD, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Förpackning / Fodral | 48-LQFP |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 37 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 10x12b; D/A 2x12b |
| Kärnstorlek | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Anslutningar | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Basproduktnummer | STM32F100 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.31.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som STMicroelectronics STM32F100C8T6BTR.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | STM32F100C6T6BTR | STM32F100CBT6BTR | STM32F100C6T7BTR | STM32F100C8T6B |
| Tillverkare | STMicroelectronics | STMicroelectronics | STMicroelectronics | STMicroelectronics |
| kringutrustning | - | - | - | - |
| Core Processor | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
| RAM-storlek | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Fart | - | - | - | - |
| Antal I / O | - | - | - | - |
| Datakonverterare | - | - | - | - |
| Anslutningar | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | - | - | - | - |
| Programminnesstorlek | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Kärnstorlek | - | - | - | - |
| Programminne Typ | - | - | - | - |
| EEPROM-storlek | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Oscillatortyp | - | - | - | - |
Ladda ner STM32F100C8T6BTR PDF -datablad och STMicroelectronics -dokumentation för STM32F100C8T6BTR - STMicroelectronics.
STM32F100C8T6B.STMicroelectronics
STM32F100C8STMicroelectronics
STM32F100CBT7BTRSTMicroelectronics
STM32F100C6T7BTRSTMicroelectronicsCONTROLLER / PROCESSOR
STM32F100R4H6STMicroelectronics
STM32F100CBT6STMicroelectronics
STM32F100C6T6STMicroelectronics
STM32F100C8T6STMicroelectronics
STM32F100C8T7BTRSTMicroelectronicsDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.