- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Vill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $28.20 | $28.20 |
| 200+ | $11.25 | $2,250.00 |
| 500+ | $10.88 | $5,440.00 |
| 1000+ | $10.69 | $10,690.00 |
1N3295RA tekniska specifikationer
Solid State Inc. - 1N3295RA Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Solid State Inc. - 1N3295RA
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Solid State Inc. |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.1 V @ 200 A |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | 1000 V |
| Teknologi | Standard, Reverse Polarity |
| Leverantörs Device Package | DO-8 |
| Fart | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Serier | - |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | DO-205AA, DO-8, Stud |
| Paket | Box |
| Driftstemperatur - korsning | -65°C ~ 200°C |
| Monteringstyp | Stud Mount |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 50 µA @ 1000 V |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) | 150A |
| Kapacitans @ Vr, F | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | Vendor Undefined |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Solid State Inc. 1N3295RA.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 1N3295A | 1N3295AR | 1N3295R | 1N3295A |
| Tillverkare | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Microchip Technology | Microchip Technology |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Kapacitans @ Vr, F | - | - | - | - |
| Fart | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Driftstemperatur - korsning | - | - | - | - |
| Teknologi | - | - | - | - |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | - | - | - | - |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
1N3295ARMicrochip TechnologySTANDARD RECTIFIER
1N3295ARPowerex Inc.DIODE GP REV 1KV 100A DO205AA
1N3296ARMicrochip TechnologySTANDARD RECTIFIER
1N3296APowerex Inc.DIODE GP 1.2KV 100A DO205AA
1N3296ARPowerex Inc.DIODE GP REV 1.2KV 100A DO205AA
1N3296Microchip TechnologySTANDARD RECTIFIER
1N3296AMicrochip TechnologySTANDARD RECTIFIER
1N3295AMicrochip TechnologySTANDARD RECTIFIER
1N3295RMicrochip TechnologySTANDARD RECTIFIER
1N3295APowerex Inc.DIODE GEN PURP 1KV 100A DO205AADin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.