- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
C Series, Commercial Grade.pdf C0402X7R0G101K020BC Character Sheet.pdf MLCC Part Number Guide.pdfPCN -delstatusändring
Life Cycle Status 29/Jul/2016.pdfPCN -artikelnummer
MLCC Part Number Change 30/Nov/2012.pdfPCN -föråldring/ EOL
Mult Dev EOL 5/Apr/2019.pdfMiljöinformation
RoHS C Series.pdfC0402X7R0G101K020BC tekniska specifikationer
TDK Corporation - C0402X7R0G101K020BC Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som TDK Corporation - C0402X7R0G101K020BC
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | TDK Corporation |
| Spänningsvärde | 4V |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Temperatur koefficient | X7R |
| Storlek / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Serier | C |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 01005 (0402 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Low ESL |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 100 pF |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som TDK Corporation C0402X7R0G101K020BC.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | C0402X7R0G151K020BC | C0402X7R0G101M020BC | C0402X7R0G331K020BC | C0402X7R0G151M020BC |
| Tillverkare | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
Ladda ner C0402X7R0G101K020BC PDF -datablad och TDK Corporation -dokumentation för C0402X7R0G101K020BC - TDK Corporation.
C0402X6S6R3-224KNP-CTVenkelCAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0402Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.