- Bran***Lewis
- 2026/05/11
C1005X8R1E473K050BC tekniska specifikationer
TDK Corporation - C1005X8R1E473K050BC Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som TDK Corporation - C1005X8R1E473K050BC
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | TDK Corporation |
| Spänningsvärde | 25V |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Temperatur koefficient | X8R |
| Storlek / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Serier | C |
| betyg | - |
| Förpackning | Original-Reel® |
| Förpackning / Fodral | 0402 (1005 Metric) |
| Andra namn | 445-174818-6 |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | High Temperature |
| Felaktighet | - |
| detaljerad beskrivning | 0.047µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) |
| Kapacitans | 0.047µF |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som TDK Corporation C1005X8R1E473K050BC.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | C1005X8R1E473M050BC | C1005X8R1E473K050BE | C1005X8R1E473M050BE | C1005X8R1E223K050BB |
| Tillverkare | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Andra namn | - | - | - | - |
| Förpackning | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| detaljerad beskrivning | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Bly stil | - | - | - | - |
Ladda ner C1005X8R1E473K050BC PDF -datablad och TDK Corporation -dokumentation för C1005X8R1E473K050BC - TDK Corporation.
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.