- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfPCN -artikelnummer
X5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008.pdfAMK212BJ106MG-T tekniska specifikationer
Taiyo Yuden - AMK212BJ106MG-T Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Taiyo Yuden - AMK212BJ106MG-T
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Taiyo Yuden |
| Spänningsvärde | 4V |
| Tolerans | ±20% |
| Tjocklek (Max) | 0.053' (1.35mm) |
| Temperatur koefficient | X5R |
| Storlek / Dimension | 0.079' L x 0.049' W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | M |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Kapacitans | 10 µF |
| Basproduktnummer | AMK212B |
| tillämpningar | SMPS Filtering |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Taiyo Yuden AMK212BJ106MG-T.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | AMK212BBJ107MG-TE | AMK212BBJ107MG-T | AMK212BJ226MG-T | AMK212BBJ476MG-T |
| Tillverkare | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| betyg | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
Ladda ner AMK212BJ106MG-T PDF -datablad och Taiyo Yuden -dokumentation för AMK212BJ106MG-T - Taiyo Yuden.
AMK212BBJ107MG-TTaiyo YudenCAP CER 100UF 4V X5R 0805
AMK212BC6107MG-TETaiyo YudenCAP MLCC 100UF 4V X6S 0805
AMK212BBJ476MG-TTaiyo YudenCAP CER 47UF 4V X5R 0805Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.