- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Vill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $14.366 | $14.37 |
53D102G063GJ6 tekniska specifikationer
Vishay Sprague - 53D102G063GJ6 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Vishay Sprague - 53D102G063GJ6
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Vishay / Sprague |
| Spänningsvärde | 63 V |
| Tolerans | -10%, +75% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Storlek / Dimension | 0.760" Dia x 1.642" L (19.30mm x 41.70mm) |
| Serier | 53D |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.4 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.68 A @ 1 kHz |
| betyg | - |
| Polarisering | Polar |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | Axial, Can |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Livstid @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | 145mOhm @ 120Hz |
| Kapacitans | 1000 µF |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | RoHS icke-överensstämmande |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | Not Applicable |
| Nå status | REACH Affected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.22.0040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Vishay Sprague 53D102G063GJ6.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 53D102G063GJ7 | 53D102G050GE6E3 | 53D103G016HL6 | 53D102G050GE6 |
| Tillverkare | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Surface Mount Land Size | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Livstid @ Temp. | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Polarisering | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current @ Low Frequency | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | - | - | - | - |
| Ripple Current @ High Frequency | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
Ladda ner 53D102G063GJ6 PDF -datablad och Vishay Sprague -dokumentation för 53D102G063GJ6 - Vishay Sprague.
53D103G010HJ6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 10V AXIAL
53D103F063KT6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 63V AXIAL
53D102F100GP6Vishay SpragueCAP ALUM 1000UF 100V AXIAL
53D101F450JS6Vishay SpragueCAP ALUM 100UF 450V AXIAL
53D103G025JL6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 25V AXIAL
53D102G063GJ7Vishay SpragueCAP ALUM 1000UF 63V AXIAL
53D103G016HL6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 16V AXIAL
53D103G035HS7Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 35V AXIAL
53D102G050GE6E3Vishay SpragueCAP ALUM 1000UF 50V AXIAL
53D102F050GE6Vishay SpragueCAP ALUM 1000UF 50V AXIAL
53D102F100HJ6Vishay SpragueCAP ALUM 1000UF 100V AXIAL
53D103F035JP6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 63V AXIAL
53D103F050KS6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 50V AXIAL
53D103G035HS6Vishay SpragueCAP ALUM 10000UF 35V AXIAL
53D101F450GT6Vishay SpragueCAP ALUM 100UF 450V AXIAL
53D102F040GE6Vishay SpragueCAP ALUM 1000UF 40V AXIALDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.