- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
2618260000 Datasheet.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $31.653 | $31.65 |
| 200+ | $12.63 | $2,526.00 |
| 500+ | $12.208 | $6,104.00 |
| 1000+ | $12.00 | $12,000.00 |
2618260000 tekniska specifikationer
Weidmüller - 2618260000 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Weidmüller - 2618260000
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Weidmuller |
| Avslutningsstil | Spring Terminal |
| Kopplingsspänning | 250VAC, 250VDC - Max |
| Serier | TERMSERIES |
| Seal Rating | - |
| Frigöringstid | 22 ms |
| Relä typ | General Purpose |
| Paket | Box |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 60°C |
| Använd tid | 14 ms |
| Måste frigöra spänning | - |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Måste använda spänningen | - |
| Monteringstyp | DIN Rail |
| Funktioner | Lighted Indicator, Socket Included |
| Kontaktvärdering (Aktuell) | 16 A |
| Kontaktmaterial | Silver Nickel (AgNi) |
| Kontaktformulär | SPDT (1 Form C) |
| Spolspänning | 230VAC/DC |
| Spol typ | Non Latching |
| Coil Resistance | 57.5 kOhms |
| Spolisolering | - |
| Spolström | 4 mA |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.49.0075 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Weidmüller 2618260000.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 2618210000 | 2618240000 | 2618280000 | 2618160000 |
| Tillverkare | Weidmüller | Weidmüller | Weidmüller | Weidmüller |
| Spolström | - | - | - | - |
| Relä typ | - | - | - | - |
| Frigöringstid | - | - | - | - |
| Spolisolering | - | - | - | - |
| Kontaktvärdering (Aktuell) | - | - | - | - |
| Använd tid | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Avslutningsstil | - | - | - | - |
| Kontaktformulär | - | - | - | - |
| Spol typ | - | - | - | - |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Kopplingsspänning | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Måste använda spänningen | - | - | - | - |
| Spolspänning | - | - | - | - |
| Coil Resistance | - | - | - | - |
| Måste frigöra spänning | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
| Seal Rating | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
Ladda ner 2618260000 PDF -datablad och Weidmüller -dokumentation för 2618260000 - Weidmüller.
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.