- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfHtml -datablad
Cylindrical Battery Holders.pdf53424-6 tekniska specifikationer
TE Connectivity AMP Connectors - 53424-6 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som TE Connectivity AMP Connectors - 53424-6
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | TE Connectivity |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Bredd - Ytterkanter | 0.375' (9.53mm) |
| Tjocklek | 0.039' (0.99mm) |
| Uppsägning | Crimp |
| Terminal typ | Circular |
| Stud / Tab Size | 8 Stud |
| Serier | PIDG |
| Paket | Bulk |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Material - Isolering | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
| Total längd | 1.083' (27.51mm) |
| Isolationsdiameter | 0.150' ~ 0.260' (3.81mm ~ 6.60mm) |
| Isolering | Insulated |
| Funktioner | Radiation Resistant, Serrated Termination |
| Kontaktmaterial | Copper |
| Kontakt Slutför | Tin-Lead |
| Färg | Natural, Yellow Stripe |
| Basproduktnummer | 53424 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | RoHS icke-överensstämmande |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | Vendor Undefined |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.90.4000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som TE Connectivity AMP Connectors 53424-6.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 53424-6 | 53424-1 | 53425-1 | 534245-1 |
| Tillverkare | TE Connectivity AMP Connectors | TE Connectivity AMP Connectors | TE Connectivity AMP Connectors | TE Connectivity AMP Connectors |
| Tjocklek | 0.039' (0.99mm) | 0.039" (0.99mm) | 0.039' (0.99mm) | - |
| Isolationsdiameter | 0.150' ~ 0.260' (3.81mm ~ 6.60mm) | 0.150" ~ 0.230" (3.81mm ~ 5.84mm) | 0.150' ~ 0.230' (3.81mm ~ 5.84mm) | - |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Through Hole, Right Angle |
| Funktioner | Radiation Resistant, Serrated Termination | Radiation Resistant, Serrated Termination | Radiation Resistant, Serrated Termination | - |
| Material - Isolering | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) | - |
| Total längd | 1.083' (27.51mm) | 1.083" (27.51mm) | 1.083' (27.51mm) | - |
| Isolering | Insulated | Insulated | Insulated | - |
| Kontaktmaterial | Copper | Copper | Copper | Phosphor Bronze |
| Terminal typ | Circular | Circular | Circular | - |
| Uppsägning | Crimp | Crimp | Crimp | Solder |
| Kontakt Slutför | Tin-Lead | Tin-Lead | Tin-Lead | - |
| Färg | Natural, Yellow Stripe | Natural, Yellow Stripe | Natural, Yellow Stripe | - |
| Paket | Bulk | Bulk | Bulk | Tube |
| Wire Gauge | 10-12 AWG | 10-12 AWG | 10-12 AWG | - |
| Serier | PIDG | PIDG | PIDG | AMPMODU Mod II |
| Bredd - Ytterkanter | 0.375' (9.53mm) | 0.375" (9.53mm) | 0.375' (9.53mm) | - |
| Stud / Tab Size | 8 Stud | 8 Stud | 10 Stud | - |
| Basproduktnummer | 53424 | 53424 | 53425 | 534245 |
Ladda ner 53424-6 PDF -datablad och TE Connectivity AMP Connectors -dokumentation för 53424-6 - TE Connectivity AMP Connectors.
53425-067Amphenol ICC (FCI)CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL
534257-3TE Connectivity AMP ConnectorsCONN HEADER VERT 120POS 2.54MM
534245-4TE Connectivity AMP ConnectorsCONN HEADER R/A 16POS 2.54MM
534257-5TE Connectivity AMP ConnectorsCONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
534245-6TE Connectivity AMP ConnectorsCONN HEADER R/A 20POS 2.54MM
53425-500Amphenol ICC (FCI)CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSHDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.