- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfPCN -föråldring/ EOL
Cylindrical Battery Holders.pdf0387506305 tekniska specifikationer
Molex - 0387506305 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Molex - 0387506305
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Molex |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Spänningsvärde | 300V |
| Top uppsägning | Screws |
| Terminalskruvmaterial | Steel |
| Terminalskruvfinish | Zinc, Clear Chromate |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Serier | Beau 38750 |
| Tonhöjd | 0.375' (9.53mm) |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | - |
| Antal trådlistor | 5 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal rader | 1 |
| Antal kretsar | 5 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Material Brännbarhetsbedömning | - |
| Material - Isolering | Thermoplastic |
| Funktioner | - |
| Current Rating (AMPS) | 25A |
| Färg | Black |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Basproduktnummer | 038750 |
| Barriärtyp | 3 Wall (Tri) |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.90.4000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Molex 0387506305.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 0387506307 | 0387506309 | 0387506306 | 0387506304 |
| Tillverkare | Molex | Molex | Molex | Molex |
| Wire Gauge | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Barriärtyp | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Antal kretsar | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Material - Isolering | - | - | - | - |
| Top uppsägning | - | - | - | - |
| Terminalskruvfinish | - | - | - | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Terminalskruvmaterial | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
| Antal trådlistor | - | - | - | - |
| Tonhöjd | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Terminal Block Type | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Bottom Termination | - | - | - | - |
Ladda ner 0387506305 PDF -datablad och Molex -dokumentation för 0387506305 - Molex.
0387506303MolexCONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.375"
0387506313MolexCONN BARRIER STRP 13CIRC 0.375"
0387506309MolexCONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.375"
0387506307MolexCONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.375"
0387506126MolexCONN BARRIER STRP 26CIRC 0.375"
0387506117MolexCONN BARRIER STRP 17CIRC 0.375"
0387506314MolexCONN BARRIER STRP 14CIRC 0.375"
0387506125MolexCONN BARRIER STRP 25CIRC 0.375"
0387506308MolexCONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.375"
0387506312MolexCONN BARRIER STRP 12CIRC 0.375"
0387506115MolexCONN BARRIER STRP 15CIRC 0.375"
0387506120MolexCONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
0387506315MolexCONN BARRIER STRP 15CIRC 0.375"
0387506310MolexCONN BARRIER STRP 10CIRC 0.375"
0387506304MolexCONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.375"
0387506306MolexCONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.375"
0387506121MolexCONN BARRIER STRP 21CIRC 0.375"
0387506116MolexCONN BARRIER STRP 16CIRC 0.375"Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.