- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfAnsökningsanteckningar
Damage from a Lightning Bolt or a Spark.pdf How Signal Chains and PLCs Impact Our Lives.pdfAndra relaterade dokument
Cylindrical Battery Holders.pdfDelnummereringshandbok
Part Numbering System.pdfMAX5541CSA tekniska specifikationer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated - MAX5541CSA Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Analog Devices Inc./Maxim Integrated - MAX5541CSA
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Maxim Integrated |
| Spänning - Supply, Digital | 5V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 5V |
| Leverantörs Device Package | 8-SOIC |
| Inställningstid | 1µs (Typ) |
| Serier | - |
| Referenstyp | External |
| Förpackning / Fodral | 8-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Paket | Tube |
| Utmatningstyp | Voltage - Unbuffered |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Antal D / A-omvandlare | 1 |
| Antal bitar | 16 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| INL / DNL (LSB) | ±4, ±0.5 |
| Differentiell utgång | No |
| Datagränssnitt | SPI |
| Basproduktnummer | MAX5541 |
| Arkitektur | R-2R |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | RoHS icke-överensstämmande |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX5541CSA.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | MAX5541ESA+T | MAX5541ESA | MAX5541ESA+TG002 | MAX5544CSA |
| Tillverkare | Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Arkitektur | - | Current Source | R-2R | Pipelined |
| INL / DNL (LSB) | - | ±4, ±2 | ±1 (Max), ±1 (Max) | - |
| Antal bitar | - | 16 | 8 | 14 |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Datagränssnitt | - | LVDS - Parallel | I²C | LVDS - Parallel, Parallel |
| Antal D / A-omvandlare | - | 4 | 4 | - |
| Referenstyp | - | External, Internal | External | External, Internal |
| Serier | - | - | - | - |
| Inställningstid | - | 10ns (Typ) | 4.5µs | - |
| Differentiell utgång | - | Yes | No | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänning - Supply, Digital | - | 1.14V ~ 1.26V | 11.4V ~ 16.5V | 1.65V ~ 3.6V |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Spänning - Tillförsel, Analog | - | 3.14V ~ 3.46V | 11.4V ~ 16.5V | 3V ~ 3.6V |
| Utmatningstyp | - | Current - Unbuffered | Voltage - Buffered | - |
Ladda ner MAX5541CSA PDF -datablad och Analog Devices Inc./Maxim Integrated -dokumentation för MAX5541CSA - Analog Devices Inc./Maxim Integrated.
MAX5541CSA+TMaxim
MAX5541ESA+TG002Analog Devices Inc./Maxim IntegratedINTEGRATED CIRCUIT
MAX5541ESA+Maxim
MAX5541ESA+TG126Analog Devices / Maxim Integrated
MAX5535EVKIT+Analog Devices Inc./Maxim IntegratedKIT EVALUATION FOR MAX5535
MAX5541CSA+MaximDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.