- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Datablad
MPI00x, MP00xx Switches.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $21.612 | $21.61 |
MP0031 tekniska specifikationer
Bulgin - MP0031 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Bulgin - MP0031
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Arcolectric (Bulgin) |
| Spänningsvärde - DC | 28 V |
| Spänningsvärde - AC | 250 V |
| Typ | Anti-Vandal |
| Avslutningsstil | Solder Lug |
| Byt funktion | On-Mom, Off-Mom |
| Serier | - |
| Panelutskriftsmått | Circular - 19.20mm Dia |
| Paket | Tray |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 70°C |
| Monteringstyp | Panel Mount, Front |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Mekaniskt liv | 1,000,000 Cycles |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Belysningsspänning (Nominell) | - |
| Belysningstyp, Färg | - |
| Funktioner | - |
| Elektriskt liv | 35,000 Cycles |
| Current Rating (AMPS) | 5A (AC), 2A (DC) |
| Färg - Aktuator / Cap | Silver |
| Krets | DPST-NO/NC |
| Aktuator typ | Round, Button, Flush |
| Aktuatormarkering | No Marking |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | Not Applicable |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.50.9031 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Bulgin MP0031.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | MP0031/3 | MP0031/2 | MP0033 | MP0027/3 |
| Tillverkare | Bulgin | Bulgin | Bulgin | Bulgin |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Panelutskriftsmått | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Byt funktion | - | - | - | - |
| Belysningsspänning (Nominell) | - | - | - | - |
| Spänningsvärde - AC | - | - | - | - |
| Elektriskt liv | - | - | - | - |
| Belysningstyp, Färg | - | - | - | - |
| Färg - Aktuator / Cap | - | - | - | - |
| Avslutningsstil | - | - | - | - |
| Spänningsvärde - DC | - | - | - | - |
| Ingress Protection | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Aktuator typ | - | - | - | - |
| Krets | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Aktuatormarkering | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Mekaniskt liv | - | - | - | - |
Ladda ner MP0031 PDF -datablad och Bulgin -dokumentation för MP0031 - Bulgin.
MP0016/WHBulginSWITCH PUSH SPST-NO 1A 28VDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.