- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
MAP30,40,42 Series Datasheet.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $282.983 | $282.98 |
| 200+ | $112.913 | $22,582.60 |
| 500+ | $109.14 | $54,570.00 |
| 1000+ | $107.275 | $107,275.00 |
MAP40-3101G tekniska specifikationer
Bel Power Solutions - MAP40-3101G Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Bel Power Solutions - MAP40-3101G
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Bel Power Solutions |
| Spänning - utgång 6 | - |
| Spänning - utgång 4 | - |
| Spänning - utgång 3 | -12V |
| Spänning - utgång 2 | 24V |
| Spänning - utgång 1 | 5V |
| Spänning - Isolering | 2.6 kV |
| Spänning - ingång | 90 ~ 264 VAC |
| Typ | Open Frame |
| Storlek / Dimension | 5.00' L x 3.00' W x 1.25' H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) |
| Serier | MAP40 (40W) |
| Effekt (Watt) | 40W |
| Paket | Bulk |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C (With Derating) |
| Antal utgångar | 3 |
| Monteringstyp | Chassis Mount |
| Minsta belastning krävs | Yes |
| Funktioner | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input |
| Effektivitet | 70% |
| Ström - Output 3 | 300 mA |
| Ström - Output 2 | 1 A |
| Ström - Output 1 | 3 A |
| Basproduktnummer | MAP40 |
| Godkännandebyrå | CE |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.40.7001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Bel Power Solutions MAP40-3101G.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | MAP40-3105G | MAP40-3100G | MAP40-3101 | MAP40-3105 |
| Tillverkare | Bel Power Solutions | Bel Power Solutions | Bel Power Solutions | Bel Power Solutions |
| Spänning - utgång 1 | - | - | - | - |
| Godkännandebyrå | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Effekt (Watt) | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänning - utgång 6 | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 4 | - | - | - | - |
| Spänning - ingång | - | - | - | - |
| Ström - Output 2 | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Effektivitet | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Antal utgångar | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
| Ström - Output 1 | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 2 | - | - | - | - |
| Ström - Output 3 | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 3 | - | - | - | - |
| Spänning - Isolering | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Minsta belastning krävs | - | - | - | - |
Ladda ner MAP40-3101G PDF -datablad och Bel Power Solutions -dokumentation för MAP40-3101G - Bel Power Solutions.
MAP42-1024GBel Power SolutionsAC/DC CONVERTER 24V 40W
MAP40-1005CBel Power SolutionsAC/DC CONVERTER 5V 40W
MAP42-1012GBel Power SolutionsAC/DC CONVERTER 12V 40WDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.