- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Datablad
CMHZ5251B thru CMHZ5267B.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.117 | $0.12 |
CMHZ5267B TR tekniska specifikationer
Central Semiconductor - CMHZ5267B TR Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Central Semiconductor - CMHZ5267B TR
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Central Semiconductor |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | 75V |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 900mV @ 10mA |
| Tolerans | ±5% |
| Leverantörs Device Package | SOD-123 |
| Serier | - |
| Effekt - Max | 500mW |
| Förpackning | Original-Reel® |
| Förpackning / Fodral | SOD-123 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Andra namn | CMHZ5267B DKR CMHZ5267B DKR-ND CMHZ5267BDKR |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 19 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedans (Max) (Zzt) | 270 Ohms |
| detaljerad beskrivning | Zener Diode 75V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 100nA @ 56V |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Central Semiconductor CMHZ5267B TR.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | CMHZ5267B TR PBFREE | CMHZ5261B TR PBFREE | CMHZ5265B TR PBFREE | CMHZ5263B TR |
| Tillverkare | Central Semiconductor Corp | Central Semiconductor Corp | Central Semiconductor Corp | Central Semiconductor |
| Andra namn | - | - | - | - |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | - | - | - | - |
| Tillverkarens normala ledtid | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
| Förpackning | - | - | - | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | - | - | - | - |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | - | - | - | - |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| detaljerad beskrivning | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Impedans (Max) (Zzt) | - | - | - | - |
| Effekt - Max | - | - | - | - |
Ladda ner CMHZ5267B TR PDF -datablad och Central Semiconductor -dokumentation för CMHZ5267B TR - Central Semiconductor.
CMHZ5265BTRCentral Technologies
CMHZ5260BTRCentral Technologies
CMHZ5265BCentral Technologies
CMHZ5265B/TRCentral TechnologiesDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.