- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
AH1898.pdfHtml -datablad
AH1898.pdfMiljöinformation
Diodes Environmental Compliance Cert.pdfPCN -montering/ursprung
Mult Dev Wafer Chgs 3/Feb/2021.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.413 | $0.41 |
AH1898-CA4-7 tekniska specifikationer
Diodes Incorporated - AH1898-CA4-7 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Diodes Incorporated - AH1898-CA4-7
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Diodes Incorporated |
| Spänning - Tillförsel | 1.6V ~ 3.6V |
| Testvillkor | - |
| Teknologi | Hall Effect |
| Leverantörs Device Package | U-WLB0808-4 |
| Serier | - |
| Sensing Range | Programmable |
| Polarisering | North Pole, South Pole |
| Förpackning / Fodral | 4-UFBGA, WLBGA |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Utmatningstyp | Push-Pull |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fungera | Omnipolar Switch |
| Funktioner | - |
| Ström - Tillförsel (Max) | 8µA |
| Ström - Utgång (Max) | 2.5mA |
| Basproduktnummer | AH1898 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Diodes Incorporated AH1898-CA4-7.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | AH1897S-FAN-7 | AH1895-FA-7 | AH1897T-FAN-7 | AH1897-FA-7 |
| Tillverkare | Diodes Incorporated | Diodes Incorporated | Diodes Incorporated | Diodes Incorporated |
| Utmatningstyp | - | Current - Unbuffered | Voltage - Buffered | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Spänning - Tillförsel | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Teknologi | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Fungera | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Polarisering | - | - | - | - |
| Ström - Utgång (Max) | - | - | - | - |
| Testvillkor | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Sensing Range | - | - | - | - |
| Ström - Tillförsel (Max) | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
Ladda ner AH1898-CA4-7 PDF -datablad och Diodes Incorporated -dokumentation för AH1898-CA4-7 - Diodes Incorporated.
AH18M+00Murata Electronics
AH1897T-FAN-7-71Diodes Incorporated
AH1902-T-TF-7Diodes Incorporated
AH1897S-FAN-7Diodes IncorporatedHALL OMNIPOLAR SWITCH X1-DFN1216
AH1903-FA-EVMDiodes IncorporatedEVAL BRD HALL SWITCH UA NULLDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.