- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
DMN2008LFU.pdfMiljöinformation
Diodes Environmental Compliance Cert.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.205 | $0.21 |
DMN2008LFU-13 tekniska specifikationer
Diodes Incorporated - DMN2008LFU-13 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Diodes Incorporated - DMN2008LFU-13
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Diodes Incorporated |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 1.5V @ 250µA |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package | U-DFN2030-6 (Type B) |
| Serier | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.4mOhm @ 5.5A, 4.5V |
| Effekt - Max | 1W |
| Förpackning / Fodral | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 1418pF @ 10V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 42.3nC @ 10V |
| FET-funktionen | - |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 20V |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 14.5A |
| Konfiguration | 2 N-Channel (Dual) |
| Basproduktnummer | DMN2008 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Diodes Incorporated DMN2008LFU-13.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | DMN2008LFU-13 | DMN2008LFU-7 | DMN2009UCA4-7 | DMN2010UDZ-7 |
| Tillverkare | Diodes Incorporated | Diodes Incorporated | Diodes Incorporated | Diodes Incorporated |
| Serier | - | - | - | - |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 1.5V @ 250µA | 1.5V @ 250A | 1.4V @ 640µA | 1.5V @ 250µA |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 20V | 20V | 20V | 24V |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 1418pF @ 10V | 1418pF @ 10V | 1780pF @ 10V | 2665pF @ 10V |
| Leverantörs Device Package | U-DFN2030-6 (Type B) | U-DFN2030-6 (Type B) | X4-DSN1717-4 | U-DFN2535-6 |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 42.3nC @ 10V | 42.3nC @ 10V | 17.5nC @ 4V | 33.2nC @ 4.5V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.4mOhm @ 5.5A, 4.5V | 5.4mOhm @ 5.5A, 4.5V | 11.9mOhm @ 2.5A, 4.5V | 7mOhm @ 5.5A, 4.5V |
| Förpackning / Fodral | 6-UFDFN Exposed Pad | 6-UFDFN Exposed Pad | 4-XFBGA, DSBGA | 6-UDFN Exposed Pad |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) | -55°C ~ 150°C (TJ) | -55°C ~ 150°C (TJ) | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Basproduktnummer | DMN2008 | DMN2008 | DMN2009 | DMN2010 |
| Konfiguration | 2 N-Channel (Dual) | 2 N-Channel (Dual) Common Drain | - | 2 N-Channel (Dual) Common Drain |
| Monteringstyp | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 14.5A | 14.5A | 10.3A (Ta) | 11A |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) | MOSFET (Metal Oxide) | MOSFET (Metal Oxide) | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET-funktionen | - | - | Standard | - |
| Effekt - Max | 1W | 1W | 900mW | 700mW |
| Paket | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Bulk | Tape & Reel (TR) |
Ladda ner DMN2008LFU-13 PDF -datablad och Diodes Incorporated -dokumentation för DMN2008LFU-13 - Diodes Incorporated.
DMN2011UFDE-7Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 11.7A 6UDFN
DMN2009UFDF-13Diodes IncorporatedMOSFET BVDSS: 8V~24V U-DFN2020-6
DMN2009LSS-13Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 12A 8SOP
DMN2009UFDF-7Diodes IncorporatedMOSFET BVDSS: 8V~24V U-DFN2020-6
DMN2009UCA4-7Diodes IncorporatedMOSFET BVDSS: 8V~24V X4-DSN1717-
DMN2008LFU-7Diodes IncorporatedMOSFET 2N-CHA 20V 14.5A DFN2030
DMN2005UPS-13-81Diodes Incorporated
DMN2011UFDE-13Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 11.7A 6UDFN
DMN2005LP4K-7BDiodes Incorporated
DMN2005UPS-13Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 20A POWERDI5060
DMN2005UFGQ-13Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 18A PWRDI3333
DMN2005UFG-7Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 18.1A PWRDI3333
DMN2005UFG-13Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 18.1A PWRDI3333
DMN2005UFGQ-7Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 18A PWRDI3333
DMN2009USS-13Diodes IncorporatedMOSFET N-CH 20V 8SOICDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.