- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Datablad
BFC2_809_05 Series Datasheet.pdfHtml -datablad
BFC2_809_05 Series Datasheet.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $9.492 | $9.49 |
| 200+ | $3.788 | $757.60 |
| 700+ | $3.662 | $2,563.40 |
| 1400+ | $3.599 | $5,038.60 |
BFC280905001 tekniska specifikationer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components - BFC280905001 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components - BFC280905001
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Draloric/Vishay |
| Spänningsvärde | 300 V |
| Storlek / Dimension | 0.291" L x 0.264" W (7.40mm x 6.70mm) |
| Serier | BFC2 809 |
| Q @ Freq | - |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Through Hole |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Funktioner | General Purpose |
| Dielektriskt material | - |
| Kapacitansområde | 1.2 ~ 3.5pF |
| Justeringstyp | Top and Bottom |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.30.0090 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC280905001.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | BFC280905002 | BFC280905003 | BFC280905216 | BFC280907006 |
| Tillverkare | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Serier | - | - | - | - |
| Kapacitansområde | - | - | - | - |
| Dielektriskt material | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Justeringstyp | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Q @ Freq | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
Ladda ner BFC280905001 PDF -datablad och Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components -dokumentation för BFC280905001 - Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components.
BFC280905002Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 1.8-10PF 300V TH
BFC280832229Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 3-22.5PF 150V TH
BFC280831659Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 5.5-65PF 150V TH
BFC280905003Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 2-18PF 300V TH
BFC280851229Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 2.5-22PF 250V TH
BFC280907009Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 4-40PF 200V TH
BFC280907008Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 4-40PF 200V TH
BFC280907004Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 2.5-20PF 200V TH
BFC280851109Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 2-10PF 250V TH
BFC280907006Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 2.5-20PF 200V TH
BFC280851558Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 1.4-5.5PF 250V TH
BFC280832159Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsCAP TRIMMER 2.5-15PF 150V THDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.