- Bran***Lewis
- 2026/05/11
FDP5690 tekniska specifikationer
Fairchild Semiconductor - FDP5690 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Fairchild Semiconductor - FDP5690
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Fairchild (onsemi) |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package | TO-220-3 |
| Serier | PowerTrench® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 27mOhm @ 16A, 10V |
| Effektdissipation (Max) | 58W (Tc) |
| Förpackning / Fodral | TO-220-3 |
| Paket | Tube |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 1120 pF @ 25 V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 33 nC @ 10 V |
| FET-typ | N-Channel |
| FET-funktionen | - |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På) | 6V, 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 60 V |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 32A (Tc) |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Fairchild Semiconductor FDP5690.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | FDP5690 | FDP5680 | FDP5680 | FDP5645 |
| Tillverkare | onsemi | onsemi | Fairchild Semiconductor | onsemi |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | - | - | - | - |
| Effektdissipation (Max) | - | - | - | - |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På) | - | - | - | - |
| Vgs (th) (Max) @ Id | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Teknologi | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | - | - | - | - |
| Vgs (Max) | - | - | - | - |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | - | - | - | - |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | - | - | - | - |
| FET-typ | - | - | - | - |
| FET-funktionen | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.