- Bran***Lewis
- 2026/05/11
PCN -förpackning
1206SFH,P,S Series Carrier Tape 19/Sep/2016.pdfHtml -datablad
SFS Series Datasheet.pdf1206SFS250F/32-2 tekniska specifikationer
Littelfuse Inc. - 1206SFS250F/32-2 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Littelfuse Inc. - 1206SFS250F/32-2
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Littelfuse |
| Spänningsvärde - DC | 32 V |
| Storlek / Dimension | 0.126' L x 0.063' W x 0.038' H (3.20mm x 1.60mm x 0.97mm) |
| Serier | SFS |
| Respons tid | Slow Blow |
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Smältning I²t | 0.9 |
| Säkringstyp | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC kall motstånd | 0.065 Ohms |
| Current Rating (AMPS) | 2.5 A |
| Färg | - |
| Brytkapacitet @ Nominell spänning | 50A |
| Godkännandebyrå | UL |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.10.0040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Littelfuse Inc. 1206SFS250F/32-2.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 1206SFS250FM/32-2 | 1206SFS350F/32-2 | 1206SFS350FM/32-2 | 1206SFS450F/32-2 |
| Tillverkare | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Serier | - | - | - | - |
| Respons tid | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Smältning I²t | - | - | - | - |
| Säkringstyp | - | - | - | - |
| Spänningsvärde - DC | - | - | - | - |
| Godkännandebyrå | - | - | - | - |
| DC kall motstånd | - | - | - | - |
| Brytkapacitet @ Nominell spänning | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
Ladda ner 1206SFS250F/32-2 PDF -datablad och Littelfuse Inc. -dokumentation för 1206SFS250F/32-2 - Littelfuse Inc..
1206SFS150FM/63-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS450FM/32-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS350FM/32-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS200FM/63-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS400FM/32-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS250FM/32-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS100FM/63-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFP800FM/24-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS300FM/32-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSW
1206SFS125FM/63-2Littelfuse Inc.THIN FILM-PSWDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.