- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
FMM65-015P.pdfFMM65-015P tekniska specifikationer
IXYS - FMM65-015P Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som IXYS - FMM65-015P
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | IXYS Corporation |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package | ISOPLUS i4-PAC™ |
| Serier | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 22mOhm @ 50A, 10V |
| Effekt - Max | - |
| Förpackning / Fodral | i4-Pac™-5 |
| Paket | Tube |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | - |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 230nC @ 10V |
| FET-funktionen | - |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 150V |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 65A |
| Konfiguration | 2 N-Channel (Dual) |
| Basproduktnummer | FMM65 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som IXYS FMM65-015P.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | FMM65-015P | FMM60-02TF | FMM75-01F | FMM7G30US60I |
| Tillverkare | IXYS | IXYS | IXYS | Fairchild Semiconductor |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | - | 3700pF @ 25V | - | - |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) | -55°C ~ 150°C (TJ) | -55°C ~ 150°C (TJ) | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 22mOhm @ 50A, 10V | 40mOhm @ 30A, 10V | 25mOhm @ 50A, 10V | - |
| Effekt - Max | - | 125W | - | 104 W |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 150V | 200V | 100V | - |
| Leverantörs Device Package | ISOPLUS i4-PAC™ | ISOPLUS i4-PAC™ | ISOPLUS i4-PAC™ | - |
| Monteringstyp | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| FET-funktionen | - | - | - | - |
| Paket | Tube | Tube | Tube | Bulk |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) | MOSFET (Metal Oxide) | MOSFET (Metal Oxide) | - |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 65A | 33A | 75A | - |
| Basproduktnummer | FMM65 | FMM60 | FMM75 | - |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA | 4.5V @ 250µA | 4V @ 4mA | - |
| Förpackning / Fodral | i4-Pac™-5 | i4-Pac™-5 | i4-Pac™-5 | Module |
| Serier | - | HiPerFET™ | HiPerFET™ | - |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 230nC @ 10V | 90nC @ 10V | 180nC @ 10V | - |
| Konfiguration | 2 N-Channel (Dual) | 2 N-Channel (Dual) | 2 N-Channel (Dual) | Three Phase Inverter with Brake |
Ladda ner FMM65-015P PDF -datablad och IXYS -dokumentation för FMM65-015P - IXYS.
FMM75-01FIXYSMOSFET 2N-CH 100V 75A I4-PAC-5
FMM60-02TFIXYSMOSFET 2N-CH 200V 33A I4-PAC
FMM5605ZET/103Fujitsu Electronics America, Inc.
FMM5822VUTFujitsu Electronics America, Inc.
FMM5804YDSEIP (Sumitomo Electric Interconnect Products)
FMM640D0B-12IARFIDELIX
FMM5803XSEIP (Sumitomo Electric Interconnect Products)
FMM5804VUT/101EUDYNADEV
FMM5822VUEudyna
FMM5701XSEIP (Sumitomo Electric Interconnect Products)Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.