- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
NJG1806K75.pdfHtml -datablad
NJG1806K75.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.495 | $0.50 |
NJG1806K75-TE1 tekniska specifikationer
Nisshinbo Micro Devices Inc. - NJG1806K75-TE1 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Nisshinbo Micro Devices Inc. - NJG1806K75-TE1
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | JRC (Nisshinbo Micro Devices) |
| Spänning - Tillförsel | 2.5V ~ 5V |
| Topologi | - |
| Testfrekvens | 5.9GHz |
| Leverantörs Device Package | 6-DFN (1x1) |
| Serier | - |
| RF-typ | 802.11a/b/g/n/ac/ax, LTE, WLAN |
| Förpackning / Fodral | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| P1dB | 31dBm |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Isolering | 25dB |
| Insertion Loss | 0.4dB |
| Impedans | 50Ohm |
| IIP3 | - |
| Frekvensomfång | 6GHz |
| Funktioner | - |
| Krets | SPDT |
| Basproduktnummer | NJG1806 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Nisshinbo Micro Devices Inc. NJG1806K75-TE1.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | NJG1801K75-TE1 | NJG1815K75-TE1 | NJG1809ME7-TE1 | NJG1804K64-TE1 |
| Tillverkare | Nisshinbo Micro Devices Inc. | Nisshinbo Micro Devices Inc. | Nisshinbo Micro Devices Inc. | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| P1dB | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Frekvensomfång | - | - | - | - |
| RF-typ | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Testfrekvens | - | - | - | - |
| Spänning - Tillförsel | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Insertion Loss | - | - | - | - |
| Isolering | - | - | - | - |
| Impedans | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Topologi | - | - | - | - |
| IIP3 | - | - | - | - |
| Krets | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
Ladda ner NJG1806K75-TE1 PDF -datablad och Nisshinbo Micro Devices Inc. -dokumentation för NJG1806K75-TE1 - Nisshinbo Micro Devices Inc..
NJG1806K75JRC
NJG1814MD7-TE1Nisshinbo Micro Devices Inc.HIGH POWER SPDT SWITCH GAAS MMIC
NJG1812ME4JRC
NJG1804K64JRC
NJG1801K75JRC
NJG1806K75-TE1JRC
NJG1812ME4-TE1Nisshinbo Micro Devices Inc.HIGH POWERDPDT SWITCH GAAS MMIC
NJG1806K75TE1JRC
NJG1800NB2JRC
NJG1802K51-TE1JRC
NJG1800NB2-TE1JRC
NJG1808K94-TE1JRC
NJG1813KG1-TE3Nisshinbo Micro Devices Inc.DPDTSWITCH GAAS MMICDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.