- Yuki***aka88
- 2026/05/26
8240 tekniska specifikationer
Keystone Electronics - 8240 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Keystone Electronics - 8240
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Keystone Electronics Corp. |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Bredd - Ytterkanter | 0.300" (7.62mm) |
| Tongue Inside Opening | - |
| Uppsägning | Crimp |
| Terminal typ | Flanged |
| Stud / Tab Size | 8 Stud |
| Serier | - |
| Paket | Bulk |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Material - Isolering | - |
| Längd - Uppsägning | 0.250" (6.35mm) |
| Längd - Ringcenter till uppsägning | 0.250" (6.35mm) |
| Total längd | 0.650" (16.50mm) |
| Isolationsdiameter | - |
| Isolering | Non-Insulated |
| Funktioner | - |
| Kontaktmaterial | Copper, ETP |
| Kontakt Slutför | Tin |
| Färg | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.90.4000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Keystone Electronics 8240.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 8240 | 82400152 | 8240-0447 | 824-M0053T |
| Tillverkare | Keystone Electronics | Würth Elektronik | TECHFRONT | |
| Terminal typ | Flanged | - | - | - |
| Kontakt Slutför | Tin | - | - | - |
| Serier | - | WE-TVS | - | - |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) | Surface Mount | - | - |
| Isolering | Non-Insulated | - | - | - |
| Material - Isolering | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | - |
| Total längd | 0.650" (16.50mm) | - | - | - |
| Längd - Ringcenter till uppsägning | 0.250" (6.35mm) | - | - | - |
| Kontaktmaterial | Copper, ETP | - | - | - |
| Isolationsdiameter | - | - | - | - |
| Längd - Uppsägning | 0.250" (6.35mm) | - | - | - |
| Uppsägning | Crimp | - | - | - |
| Bredd - Ytterkanter | 0.300" (7.62mm) | - | - | - |
| Tongue Inside Opening | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
| Paket | Bulk | Tape & Reel (TR) | - | - |
| Stud / Tab Size | 8 Stud | - | - | - |
| Wire Gauge | 14-16 AWG | - | - | - |
Ladda ner 8240 PDF -datablad och Keystone Electronics -dokumentation för 8240 - Keystone Electronics.
824-AG66DTE Connectivity AMP ConnectorsCONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD
824-AG32D-LFTE Connectivity AMP ConnectorsCONN IC DIP SOCKET 24POS TIN
82400000205Littelfuse Inc.FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT
8240-0447
824-M0116PHS
824-M0010TELEC&ELTEK
824-M0053TTECHFRONT
8240-2WMNULLDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.