- Jess***Jones
- 2026/04/17
Html -datablad
MLCC Capacitor Datasheet.pdfMiljöinformation
Environmental Status Syfer.pdf1808Y3K00390KCR tekniska specifikationer
Knowles Syfer - 1808Y3K00390KCR Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Knowles Syfer - 1808Y3K00390KCR
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Knowles Syfer |
| Spänningsvärde | 3000V (3kV) |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.079' (2.00mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 |
| Storlek / Dimension | 0.177' L x 0.079' W (4.50mm x 2.00mm) |
| Serier | FlexiCap™ |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 1808 (4520 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Soft Termination |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 39 pF |
| Basproduktnummer | 1808Y |
| tillämpningar | Boardflex Sensitive |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Knowles Syfer 1808Y3K00390KCR.
| Produktattribut | ![]() |
|
|---|---|---|
| Artikelnummer | 1808Y3K00390KCR | Y00751K25000B9L |
| Tillverkare | Knowles Syfer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio |
| Spänningsvärde | 3000V (3kV) | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | 0.336' (8.53mm) |
| Paket | Tape & Reel (TR) | Bulk |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 | ±8ppm/°C |
| Spridning av bly | - | - |
| Funktioner | Soft Termination | Non-Inductive |
| Felaktighet | - | - |
| tillämpningar | Boardflex Sensitive | - |
| Bly stil | - | - |
| Kapacitans | 39 pF | - |
| Storlek / Dimension | 0.177' L x 0.079' W (4.50mm x 2.00mm) | 0.300' L x 0.105' W (7.62mm x 2.67mm) |
| Tolerans | ±10% | ±0.1% |
| Tjocklek (Max) | 0.079' (2.00mm) | - |
| Förpackning / Fodral | 1808 (4520 Metric) | Radial |
| Serier | FlexiCap™ | VSR |
| Basproduktnummer | 1808Y | - |
| betyg | - | - |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC | - |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
Ladda ner 1808Y3K00390KCR PDF -datablad och Knowles Syfer -dokumentation för 1808Y3K00390KCR - Knowles Syfer.
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.