- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Vill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $43.65 | $43.65 |
FGB.0B.307.CLAD52 tekniska specifikationer
LEMO - FGB.0B.307.CLAD52 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som LEMO - FGB.0B.307.CLAD52
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | LEMO |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Solder Cup |
| Skärm | Shielded |
| Shell Storlek, MIL | - |
| Skallstorlek - Infoga | 307 |
| Shell Material | Brass |
| Shell Finish | Chrome |
| Serier | 0B |
| Primärmaterial | Metal |
| Paket | Bulk |
| Orientering | B |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 250°C |
| Antal positioner | 7 |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Monteringsfunktion | - |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Sätt in material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Funktioner | Backshell |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 2.5A |
| Kontaktmaterial | Brass |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | 39.4µin (1.00µm) |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Färg | Silver |
| Kabelöppning | 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm) |
| Basproduktnummer | FGB.0B |
| Backshell Material, Plating | Brass, Chrome |
| tillämpningar | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som LEMO FGB.0B.307.CLAD52.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | FGB.0B.307.CLAD52Z | FGB.0B.307.CLAD42Z | FGB.0B.307.CLAD42 | FGB.0B.307.CLAD56 |
| Tillverkare | LEMO | LEMO | LEMO | LEMO |
| Shell Finish | - | - | - | - |
| Kabelöppning | - | - | - | - |
| Shell Storlek, MIL | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Ingress Protection | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Kontakt Avsluta - Parning | - | - | - | - |
| Orientering | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Fästningstyp | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Skärm | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Backshell Material, Plating | - | - | - | - |
| Skallstorlek - Infoga | - | - | - | - |
| Shell Material | - | - | - | - |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Sätt in material | - | - | - | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Monteringsfunktion | - | - | - | - |
| Primärmaterial | - | - | - | - |
| Connector Type | - | - | - | - |
| Antal positioner | - | - | - | - |
Ladda ner FGB.0B.307.CLAD52 PDF -datablad och LEMO -dokumentation för FGB.0B.307.CLAD52 - LEMO.
FGB.0B.305.KYCD42ZLEMOLBP KEYB 5C BLK CHR 4.2MM D BR
FGB.0B.307.CLAD31LEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FGB.0B.307.CLAD42LEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FGB.0B.305.CYCD56ZLEMOCONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
FGB.0B.307.CYCD42LEMOLBP KEYB 7C CHR 3.2MM D
FGB.0B.307.CLAD52ZLEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FGB.0B.307.CLAD31ZLEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FGB.0B.307.CYCD32LEMOLBP KEYB 7C CHR 3.2MM D
FGB.0B.307.CYCD31ZLEMOCONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
FGB.0B.307.CYCD52LEMOLBP KEYB 7C CHR 5.2MM D
FGB.0B.307.CLAD56LEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FGB.0B.305.CYCD56LEMOLBP KEYB 5C CHR 5.6MM D
FGB.0B.305.CYZZLEMOLBP KEYB 5C CHR
FGB.0B.307.CLAZZLEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FGB.0B.305.CYCD52ZLEMOCONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
FGB.0B.307.CLAD56ZLEMOLBP KEYB 7C CHR 5.6MM D BR
FGB.0B.307.CYCD56LEMOCONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
FGB.0B.307.CLAD42ZLEMOCONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUPDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.