- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
PIC18F2585,2680,4585,4680.pdfHtml -datablad
PIC18F(2, 4)zzz Programming Specification.pdfPCN -förpackning
2.73KHz.pdfPCN -montering/ursprung
Wire 27/Mar/2018.pdfPCN -design/specifikation
PIC18F2585/4585/2680/4680 04/Oct/2018.pdf TQFP-44L Palladium Coated Copper Wire 17/Dec/2013.pdfPIC18F4680-E/PT tekniska specifikationer
Microchip Technology - PIC18F4680-E/PT Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microchip Technology - PIC18F4680-E/PT
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microchip Technology |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 4.2V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Fart | 25MHz |
| Serier | PIC® 18F |
| RAM-storlek | 3.25K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 64KB (32K x 16) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 44-TQFP |
| Paket | Tray |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal I / O | 36 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 1K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 11x10b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | PIC |
| Anslutningar | CANbus, I²C, SPI, UART/USART |
| Basproduktnummer | PIC18F4680 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | 3A991A2 |
| HTSUS | 8542.31.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microchip Technology PIC18F4680-E/PT.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | PIC18F4680-H/PT | PIC18F4680-I/PT | PIC18F4620-I/PT | PIC18F4680-H/P |
| Tillverkare | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| Antal I / O | - | - | - | - |
| EEPROM-storlek | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Programminnesstorlek | - | - | - | - |
| Kärnstorlek | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Anslutningar | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Fart | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Core Processor | - | - | - | - |
| RAM-storlek | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Datakonverterare | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | - | - | - | - |
| kringutrustning | - | - | - | - |
| Oscillatortyp | - | - | - | - |
| Programminne Typ | - | - | - | - |
Ladda ner PIC18F4680-E/PT PDF -datablad och Microchip Technology -dokumentation för PIC18F4680-E/PT - Microchip Technology.
PIC18F4680-E/PTVAOMicrochip
PIC18F4620T-I/MLMicrochip
PIC18F4680T-I/PTMicrochip
PIC18F4680T-I/MLMicrochip
PIC18F4680-I/PMicrochip
PIC18F4620T-I/PTMicrochip
PIC18F4620IPTMicrochip
PIC18F4620-I/MLMicrochip
PIC18F4680-E/MLMicrochip
PIC18F4620E/PTMicrochip
PIC18F4680-E/PMicrochipDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.