- Bran***Lewis
- 2026/05/11
PCN -design/specifikation
PIC32MX5XX/6XX/7XX 01/Oct/2019.pdf PIC32MX5yy/6yy/7yy DataSheet Update 21/Sep/2016.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $11.24 | $11.24 |
| 10+ | $10.88 | $108.80 |
PIC32MX795F512LT-80I/PT tekniska specifikationer
Microchip Technology - PIC32MX795F512LT-80I/PT Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microchip Technology - PIC32MX795F512LT-80I/PT
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microchip Technology |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.3V ~ 3.6V |
| Leverantörs Device Package | 100-TQFP (12x12) |
| Fart | 80MHz |
| Serier | PIC® 32MX |
| RAM-storlek | 128K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 512KB (512K x 8) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 100-TQFP |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 85 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 16x10b |
| Kärnstorlek | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor | MIPS32® M4K™ |
| Anslutningar | CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Basproduktnummer | PIC32MX795 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | 3A991A2 |
| HTSUS | 8542.31.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microchip Technology PIC32MX795F512LT-80I/PT.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | PIC32MX795F512L-80I/PT | PIC32MX795F512LT-80I/TL | PIC32MX795F512LT-80V/PT | PIC32MX795F512LT-80I/PF |
| Tillverkare | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| Kärnstorlek | - | - | - | - |
| Core Processor | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Antal I / O | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Datakonverterare | - | - | - | - |
| Programminne Typ | - | - | - | - |
| Fart | - | - | - | - |
| kringutrustning | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| EEPROM-storlek | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Oscillatortyp | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | - | - | - | - |
| Programminnesstorlek | - | - | - | - |
| RAM-storlek | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Anslutningar | - | - | - | - |
Ladda ner PIC32MX795F512LT-80I/PT PDF -datablad och Microchip Technology -dokumentation för PIC32MX795F512LT-80I/PT - Microchip Technology.
PIC32MX795F512L-80V/BGMicrochip
PIC32MX795F512L80IPTMicrochip
PIC32MZ0512EFE064-E/MRMicrochip
PIC32MX795F512LT-80I/BGMicrochip
PIC32MX795F512LT-80V/PFMicrochip
PIC32MX795F512L80IPFMicrochip
PIC32MZ0512EFE064-E/PTMicrochip
PIC32MX795F512L-80V/PFMicrochip
PIC32MZ0512ECE064-I/PTMicrel / Microchip TechnologyDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.