- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
PIC32MZ EF Datasheet.pdfPCN -föråldring/ EOL
PIC32MXxxxFxx/PIC32MZxxxxExx 02/Mar/2021.pdfHtml -datablad
PIC32 Microcontroller Brochure.pdfPIC32MZ0512EFE124-E/TL tekniska specifikationer
Microchip Technology - PIC32MZ0512EFE124-E/TL Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microchip Technology - PIC32MZ0512EFE124-E/TL
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microchip Technology |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.1V ~ 3.6V |
| Leverantörs Device Package | 124-VTLA (9x9) |
| Fart | 180MHz |
| Serier | Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MZ |
| RAM-storlek | 128K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 512KB (512K x 8) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 124-VFTLA Dual Rows, Exposed Pad |
| Paket | Tube |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal I / O | 97 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 48x12b |
| Kärnstorlek | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor | MIPS32® M-Class |
| Anslutningar | EBI/EMI, Ethernet, I²C, PMP, SPI, SQI, UART/USART, USB OTG |
| Basproduktnummer | PIC32MZ0512EFE124 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | 3A991A2 |
| HTSUS | 8542.31.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microchip Technology PIC32MZ0512EFE124-E/TL.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | PIC32MZ0512EFE124T-I/TL | PIC32MZ0512EFE144-E/PL | PIC32MZ0512EFE144-E/PH | PIC32MZ0512EFE144-E/JWX |
| Tillverkare | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| kringutrustning | - | - | - | - |
| Core Processor | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Oscillatortyp | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Anslutningar | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Antal I / O | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Fart | - | - | - | - |
| Programminnesstorlek | - | - | - | - |
| EEPROM-storlek | - | - | - | - |
| Programminne Typ | - | - | - | - |
| Kärnstorlek | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Datakonverterare | - | - | - | - |
| RAM-storlek | - | - | - | - |
Ladda ner PIC32MZ0512EFE124-E/TL PDF -datablad och Microchip Technology -dokumentation för PIC32MZ0512EFE124-E/TL - Microchip Technology.
PIC32MZ0512EFE100-I/GJXMicrochip
PIC32MZ0512EFE100-E/PFMicrochip
PIC32MZ0512EFE124-I/TLMicrochip
PIC32MZ0512EFE100T-E/GJXMicrochip TechnologyIC MCU 32BIT 512KB FLSH 100TFBGA
PIC32MZ0512EFE100-E/PTMicrochip
PIC32MZ0512EFE100-I/PTMicrochip
PIC32MZ0512EFE100T-I/GJXMicrochip TechnologyIC MCU 32BIT 512KB FLSH 100TFBGADin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.