- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
CPT30080-CPT300100.pdfPCN -föråldring/ EOL
Multiple Devices 30/Oct/2014.pdfCPT300100D tekniska specifikationer
Microsemi Corporation - CPT300100D Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microsemi Corporation - CPT300100D
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microsemi |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 980 mV @ 200 A |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | 100 V |
| Teknologi | Schottky |
| Leverantörs Device Package | TO-244AB |
| Fart | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Serier | - |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | TO-244AB |
| Paket | Bulk |
| Monteringstyp | Chassis Mount |
| Diodkonfiguration | 1 Pair Series Connection |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 4 mA @ 100 V |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) (per Diod) | 150A |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microsemi Corporation CPT300100D.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | CPT300100A | CPT300100 | CPT30040D | CPT30040A |
| Tillverkare | Microsemi Corporation | Microsemi Corporation | Microsemi Corporation | Microsemi Corporation |
| Teknologi | - | - | - | - |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) (per Diod) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Fart | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Diodkonfiguration | - | - | - | - |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | - | - | - | - |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
Ladda ner CPT300100D PDF -datablad och Microsemi Corporation -dokumentation för CPT300100D - Microsemi Corporation.
CPT30040AMicrosemi CorporationDIODE MODULE 40V TO244AB
CPT30035MicrosemiIGBT Module
CPT30045Microsemi CorporationDIODE MODULE 45V 150A 2TOWER
CPT30045DMicrosemi CorporationDIODE MODULE 45V TO244AB
CPT30045AMicrosemi CorporationDIODE MODULE 45V TO244AB
CPT30040Microsemi CorporationDIODE MODULE 40V 150A TO244AB
CPT30050Microsemi CorporationDIODE MODULE 50V 150A 2TOWER
CPT300100AMicrosemi CorporationDIODE MODULE 100V TO244AB
CPT30040DMicrosemi CorporationDIODE MODULE 40V TO244AB
CPT300100Microsemi CorporationDIODE MODULE 100V 150A TO244AB
CPT30050AMicrosemi CorporationDIODE MODULE 50V TO244ABDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.