- Bran***Lewis
- 2026/05/11
PCN -föråldring/ EOL
SMBGyyy Device EOL Apr/2016.pdfSMBG4763/TR13 tekniska specifikationer
Microsemi Corporation - SMBG4763/TR13 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microsemi Corporation - SMBG4763/TR13
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microsemi |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | 91 V |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.2 V @ 200 mA |
| Tolerans | ±10% |
| Leverantörs Device Package | SMBG (DO-215AA) |
| Serier | - |
| Effekt - Max | 2 W |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Impedans (Max) (Zzt) | 250 Ohms |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 5 µA @ 69.2 V |
| Basproduktnummer | SMBG4763 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | RoHS icke-överensstämmande |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microsemi Corporation SMBG4763/TR13.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | SMBG4761E3/TR13 | SMBG4762CE3/TR13 | SMBG4761CE3/TR13 | SMBG4762AE3/TR13 |
| Tillverkare | Microsemi Corporation | Microsemi Corporation | Microsemi Corporation | Microsemi Corporation |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | - | - | - | - |
| Effekt - Max | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | - | - | - | - |
| Impedans (Max) (Zzt) | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Serier | - | - | - | - |
Ladda ner SMBG4763/TR13 PDF -datablad och Microsemi Corporation -dokumentation för SMBG4763/TR13 - Microsemi Corporation.
SMBG4762E3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 82V 2W SMBG
SMBG4763A/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 91V 2W SMBG
SMBG4762C/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 82V 2W SMBG
SMBG4764AE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4762/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 82V 2W SMBG
SMBG4762CE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 82V 2W SMBG
SMBG4761C/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 75V 2W SMBG
SMBG4762A/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 82V 2W SMBG
SMBG4763E3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 91V 2W SMBG
SMBG4761CE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 75V 2W SMBG
SMBG4764A/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4763CE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 91V 2W SMBG
SMBG4763C/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 91V 2W SMBG
SMBG4764C/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4764/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4763AE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 91V 2W SMBG
SMBG4762AE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 82V 2W SMBG
SMBG4761E3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 75V 2W SMBGDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.