- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
GRM1885C1E102JA01 Ref Sheet.pdfDelnummereringshandbok
GCH188R71C474KE01-01.pdf.pdfGRM1885C1E102JA01J tekniska specifikationer
Murata Electronics - GRM1885C1E102JA01J Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Murata Electronics - GRM1885C1E102JA01J
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Murata Electronics |
| Spänningsvärde | 25V |
| Tolerans | ±5% |
| Tjocklek (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Serier | GRM |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 1000 pF |
| Basproduktnummer | GRM1885C1E |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Murata Electronics GRM1885C1E102JA01J.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | GRM1885C1E103JA01J | GRM1885C1E102JA01D | GRM1885C1E103JA01D | GRM1885C1E103GA01J |
| Tillverkare | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Serier | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
Ladda ner GRM1885C1E102JA01J PDF -datablad och Murata Electronics -dokumentation för GRM1885C1E102JA01J - Murata Electronics.
GRM1883C2A3R0CA01DMurata Power Solutions
GRM1884C1H1R0BZ01DMurata Power Solutions
GRM1883U1H121JZ01DMurata Power Solutions
GRM1883C1H3R0CA01DMurata Power Solutions
GRM1885C1E103GA01JMurata ElectronicsCAP CER 10000PF 25V C0G 0603
GRM1884C1H1R5BZ01DMurata Power Solutions
GRM1885C1E432GA01DMurata ElectronicsCAP CER 4300PF 25V C0G 0603
GRM1883U1H360JZ01DMurata Power Solutions
GRM1884C1H2R0CZ01DMurata Power Solutions
GRM1884C2A2R0CA01DMurata Power SolutionsDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.