- Jess***Jones
- 2026/04/17
Datablad
GRT155R6YA474ME01x Ref Sheet.pdfDelnummereringshandbok
Cylindrical Battery Holders.pdfGRT155R6YA474ME01D tekniska specifikationer
Murata Electronics - GRT155R6YA474ME01D Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Murata Electronics - GRT155R6YA474ME01D
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Murata Electronics |
| Spänningsvärde | 35V |
| Tolerans | ±20% |
| Tjocklek (Max) | 0.022' (0.55mm) |
| Temperatur koefficient | X5R |
| Storlek / Dimension | 0.039' L x 0.020' W (1.00mm x 0.50mm) |
| Serier | GRT |
| betyg | AEC-Q200 |
| Förpackning / Fodral | 0402 (1005 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 0.47 µF |
| Basproduktnummer | GRT155R6YA |
| tillämpningar | Automotive |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Murata Electronics GRT155R6YA474ME01D.
| Produktattribut | ![]() |
|
|---|---|---|
| Artikelnummer | GRT155R6YA474ME01D | ATXMEGA192A3U-AN |
| Tillverkare | Murata Electronics | Microchip |
| Storlek / Dimension | 0.039' L x 0.020' W (1.00mm x 0.50mm) | - |
| Basproduktnummer | GRT155R6YA | - |
| Felaktighet | - | - |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC | - |
| Spänningsvärde | 35V | - |
| Paket | Tape & Reel (TR) | - |
| Kapacitans | 0.47 µF | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 85°C | - |
| Temperatur koefficient | X5R | - |
| tillämpningar | Automotive | - |
| Tolerans | ±20% | - |
| betyg | AEC-Q200 | - |
| Funktioner | - | - |
| Tjocklek (Max) | 0.022' (0.55mm) | - |
| Bly stil | - | - |
| Spridning av bly | - | - |
| Förpackning / Fodral | 0402 (1005 Metric) | - |
| Serier | GRT | - |
Ladda ner GRT155R6YA474ME01D PDF -datablad och Murata Electronics -dokumentation för GRT155R6YA474ME01D - Murata Electronics.
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.