- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Datablad
LQG15HSyyyy02D Series Spec.pdfDelnummereringshandbok
LQ Part Numbering, Auto.pdfHtml -datablad
LQG15HSyyyy02D Series Spec.pdfPCN -förpackning
Multiple Devices Packaging Labeling 01/Aug/2020.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 100+ | $0.004 | $0.40 |
| 1000+ | $0.003 | $3.00 |
| 3000+ | $0.003 | $9.00 |
| 10000+ | $0.002 | $20.00 |
| 50000+ | $0.002 | $100.00 |
| 100000+ | $0.002 | $200.00 |
LQG15HS6N2S02D tekniska specifikationer
Murata Electronics - LQG15HS6N2S02D Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Murata Electronics - LQG15HS6N2S02D
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Murata Electronics |
| Typ | Multilayer |
| Tolerans | ±0.3nH |
| Leverantörs Device Package | 0402 (1005 Metric) |
| Storlek / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Skärm | Unshielded |
| Serier | LQG15 |
| betyg | - |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Förpackning / Fodral | 0402 (1005 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Material - Kärna | Air |
| Induktansfrekvens - Test | 100 MHz |
| Induktans | 6.2 nH |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Frekvens - Självresonans | 4.5GHz |
| DC-resistans (DCR) | 220mOhm Max |
| Current Rating (AMPS) | 600 mA |
| Aktuell - mättnad (ISAT) | - |
| Basproduktnummer | LQG15HS |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.50.8000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Murata Electronics LQG15HS6N2S02D.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | LQG15HS6N2C02D | LQG15HS6N2B02D | LQG15HS6N8H02D | LQG15HS6N8G02D |
| Tillverkare | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics |
| Frekvens - Självresonans | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Skärm | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| DC-resistans (DCR) | - | - | - | - |
| Material - Kärna | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Induktans | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Induktansfrekvens - Test | - | - | - | - |
| Q @ Freq | - | - | - | - |
| Aktuell - mättnad (ISAT) | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Serier | - | - | - | - |
| betyg | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
Ladda ner LQG15HS6N2S02D PDF -datablad och Murata Electronics -dokumentation för LQG15HS6N2S02D - Murata Electronics.
LQG15HS68NG02DMurata ElectronicsFIXED IND 68NH 250MA 0402
LQG15HS6N8S02DMurata Power Solutions
LQG15HS82NG02DMurata ElectronicsEMCDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.