- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
HMU2103NL Drawing.pdfMiljöinformation
HMU2103NL Cert of Compliance.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.628 | $0.63 |
| 10+ | $0.51 | $5.10 |
| 30+ | $0.451 | $13.53 |
| 100+ | $0.393 | $39.30 |
| 700+ | $0.358 | $250.60 |
| 1400+ | $0.341 | $477.40 |
HMU2103NLT tekniska specifikationer
Pulse Electronics - HMU2103NLT Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Pulse Electronics - HMU2103NLT
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Pulse Electronics |
| Vikt | - |
| Vrider förhållandet - Primär: Sekundär | 1:1 |
| Transformertyp | - |
| Storlek / Dimension | 0.300" L x 0.265" W (7.62mm x 6.73mm) |
| Serier | - |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Induktans | 150µH |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.225" (5.72mm) |
| ET (Volt-Time) | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Överensstämmer med RoHS |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.31.2000 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Pulse Electronics HMU2103NLT.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | HMU2103NLT | HMU2102NLT | HMUA-16A-2 | HMUA-10SR-B4(51) |
| Tillverkare | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Hirose | Hirose |
| Serier | - | - | HMU | HMU |
| Monteringstyp | Surface Mount | Surface Mount | Panel Mount, Flange (2 Hole) | Panel Mount, Flange (2 Hole) |
| Paket | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | - | - |
| Induktans | 150µH | 150µH | - | - |
| Storlek / Dimension | 0.300" L x 0.265" W (7.62mm x 6.73mm) | 0.583" L x 0.461" W (14.81mm x 11.70mm) | - | - |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C | -40°C ~ 125°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C |
| Vrider förhållandet - Primär: Sekundär | 1:1 | 1:1 | - | - |
| Transformertyp | - | - | - | - |
| ET (Volt-Time) | - | - | - | - |
| Vikt | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.225" (5.72mm) | 0.192" (4.88mm) | - | - |
Ladda ner HMU2103NLT PDF -datablad och Pulse Electronics -dokumentation för HMU2103NLT - Pulse Electronics.
HMUA-10SR-B4(40)Hirose Electric Co LtdCONNECTOR
HMU1235NLPulse Electronics
HMU2129NLTPulse Electronics
HMU1235NLTPulse Electronics
HMU16JC-35Harris Corporation16 X 16-BIT CMOS PARALLEL MULTIP
HMU16JC-35R4634Harris Corporation16 X 16 BIT CMOS PARALLEL MULTIPDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.