- Bran***Lewis
- 2026/05/11
REG1117G4 tekniska specifikationer
Burr Brown - REG1117G4 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Burr Brown - REG1117G4
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Burr Brown |
| Spänningsavbrott (Max) | 1.2V @ 800mA |
| Spänning - utgång (min / fast) | 1.25V |
| Spänning - utgång (max) | 13.5V |
| Spänning - Ingång (Max) | 15V |
| Leverantörs Device Package | SOT-223-4 |
| Serier | - |
| Skyddsfunktioner | Over Current, Over Temperature |
| Förpackning / Fodral | TO-261-4, TO-261AA |
| Paket | Bulk |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| PSRR | 62dB (120Hz) |
| Utmatningstyp | Adjustable |
| Utgångskonfiguration | Positive |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Nuvarande - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Strömutgång | 800mA |
| Kontrollfunktioner | - |
| Basproduktnummer | REG111 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Burr Brown REG1117G4.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | REG1117FA1.8KTTTG3 | REG1118-2.85/2K5G4 | REG1117FA2.5KTTTG3 | REG1117FAKTTT |
| Tillverkare | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Kontrollfunktioner | - | - | - | - |
| Spänning - utgång (max) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Utgångskonfiguration | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| PSRR | - | - | - | - |
| Antal tillsynsmyndigheter | - | - | - | - |
| Spänning - Ingång (Max) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Nuvarande - Quiescent (Iq) | - | - | - | - |
| Spänning - utgång (min / fast) | - | - | - | - |
| Strömutgång | - | - | - | - |
| Skyddsfunktioner | - | - | - | - |
| Utmatningstyp | - | Current - Unbuffered | Voltage - Buffered | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Spänningsavbrott (Max) | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
REG1117FAKTTTTexas InstrumentsIC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
REG1117FA2.5KTTTG3Texas InstrumentsIC REG LIN 2.5V 1A DDPAK/TO263-3
REG113EA-2.5Texas Instruments
REG1117FA1.8KTTTG3Texas InstrumentsIC REG LIN 1.8V 1A DDPAK/TO263-3
REG11182Texas Instruments
REG113EA(R13D)Texas Instruments
REG1117FA2.5BURR-BROWN
REG1118-2.85G4BB/TI
REG1117FA5.0BURR-BROWN
REG1117FAKTTTG3BB/TI
REG1117FA5.0/500G3BB/TIDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.