- Bran***Lewis
- 2026/05/11
DWM-40-60-G-S-500 tekniska specifikationer
Samtec Inc. - DWM-40-60-G-S-500 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Samtec Inc. - DWM-40-60-G-S-500
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Samtec, Inc. |
| Uppsägning | Solder |
| Serier | Flex Stack, DWM |
| Row Spacing | - |
| Tonhöjd | 0.050" (1.27mm) |
| Paket | Bulk |
| Antal rader | 1 |
| Antal positioner | 40 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Längd - svans | 0.120" (3.048mm) |
| Längd - Stackhöjd | 0.500" (12.700mm) |
| Längd - post (parning) | 0.205" (5.207mm) |
| Längd - Total Pin | 0.825" (20.955mm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post (Parning) | 10.0µin (0.25µm) |
| Kontakt Finish - Post (Parning) | Gold |
| Färg | Black |
| Basproduktnummer | DWM-40 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | Not Applicable |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Samtec Inc. DWM-40-60-G-S-500.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | DWM-40-60-G-S-590-040 | DWM-40-60-G-S-590-001 | DWM-40-60-G-S-250 | DWM-40-60-L-S-590 |
| Tillverkare | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. |
| Längd - Stackhöjd | - | - | - | - |
| Tonhöjd | - | - | - | - |
| Kontakt Finish - Post (Parning) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post (Parning) | - | - | - | - |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Längd - svans | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Längd - post (parning) | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Row Spacing | - | - | - | - |
| Färg | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Längd - Total Pin | - | - | - | - |
Ladda ner DWM-40-60-G-S-500 PDF -datablad och Samtec Inc. -dokumentation för DWM-40-60-G-S-500 - Samtec Inc..
DWM-40-60-G-S-590-001Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-S-555Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-S-590-040Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-570Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-S-250Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-575Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-L-S-590Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-L-D-250Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-585Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-550Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-609Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-S-575Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-S-621Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-L-S-250Samtec Inc.CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-610Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-590Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-S-D-200Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
DWM-40-60-G-D-705Samtec Inc.CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/HDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.