- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Html -datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $2.333 | $2.33 |
ESW-105-49-G-S tekniska specifikationer
Samtec Inc. - ESW-105-49-G-S Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Samtec Inc. - ESW-105-49-G-S
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Samtec, Inc. |
| Spänningsvärde | 550VAC |
| Uppsägning | Solder |
| Stil | Board to Board |
| Serier | ESW |
| Row Spacing - Parning | - |
| Pitch - Parning | 0.100" (2.54mm) |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Antal rader | 1 |
| Antal positioner laddade | All |
| Antal positioner | 5 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Mated Stacking Heights | - |
| Isoleringsmaterial | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Isolationshöjd | 0.535" (13.60mm) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Isoleringsfärg | Black |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | - |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 5.2A per Contact |
| Kontakt typ | Forked |
| Kontakta Form | Square |
| Kontaktmaterial | Phosphor Bronze |
| Kontakta Längd - Post | 0.380" (9.65mm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | 20.0µin (0.51µm) |
| Kontakt Finish - Post | Gold |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Elevated Socket |
| Basproduktnummer | ESW-105 |
| tillämpningar | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | Not Applicable |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Samtec Inc. ESW-105-49-G-S.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | ESW-105-49-G-S-LL | ESW-105-49-G-D | ESW-105-49-G-D-LL | ESW-105-49-S-S |
| Tillverkare | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. |
| Row Spacing - Parning | - | - | - | - |
| Kontakta Längd - Post | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Isoleringsfärg | - | - | - | - |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Isolationshöjd | - | - | - | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
| Pitch - Parning | - | - | - | - |
| Kontakta Form | - | - | - | - |
| Fästningstyp | - | - | - | - |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Mated Stacking Heights | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Isoleringsmaterial | - | - | - | - |
| Connector Type | - | - | - | - |
| Antal positioner laddade | - | - | - | - |
| Ingress Protection | - | - | - | - |
| Kontakt Finish - Post | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Kontakt typ | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Stil | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | - | - | - | - |
| Kontakt Avsluta - Parning | - | - | - | - |
Ladda ner ESW-105-49-G-S PDF -datablad och Samtec Inc. -dokumentation för ESW-105-49-G-S - Samtec Inc..
ESW-105-48-S-SSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-48-S-D-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-48-L-SSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-G-D-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-G-DSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-S-SSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-G-S-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-48-S-S-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-S-S-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-58-G-SSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-48-L-D-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-58-G-D-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-58-G-S-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 5POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-48-L-DSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-S-D-LLSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-48-S-DSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-58-G-DSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCB
ESW-105-49-S-DSamtec Inc.CONN SOCKET 10POS 0.1 GOLD PCBDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.