HemProdukterKontakter, förbindelserRektangulära kontakter - Headers, Male PinsMTSW-106-22-T-S-302-RA
Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-302-RA - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-302-RA
Tillverkare
Samtec, Inc.
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-302-RA
Delar beskrivning
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
I lager: 28915
Vill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
Kvantitet Enhetspris Ext.Pris
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-302-RA tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd -
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal rader 1
Antal positioner laddade All
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole, Right Angle
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.119" (3.02mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontakt typ Male Pin
Kontakta Form Square
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.090" (2.29mm)
Kontakta Längd - Parning 0.302" (7.67mm)