- Jess***Jones
- 2026/04/17
Datablad
1.5KE Series.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.197 | $0.20 |
1.5KE18AHA0G tekniska specifikationer
TSC (Taiwan Semiconductor) - 1.5KE18AHA0G Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som TSC (Taiwan Semiconductor) - 1.5KE18AHA0G
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Taiwan Semiconductor |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 15.3V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 25.5V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 17.1V |
| Envärdiga kanaler | 1 |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | DO-201 |
| Serier | Automotive, AEC-Q101, 1.5KE |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning | Tape & Box (TB) |
| Förpackning / Fodral | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 12 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 60A |
| Kapacitans @ Frekvens | - |
| tillämpningar | Automotive |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som TSC (Taiwan Semiconductor) 1.5KE18AHA0G.
| Produktattribut | ||
|---|---|---|
| Artikelnummer | 1.5KE18AHA0G | NMP1K2-CHCKCC-05 |
| Tillverkare | TSC (Taiwan Semiconductor) | MEAN WELL USA Inc. |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 15.3V | - |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 17.1V | - |
| Serier | Automotive, AEC-Q101, 1.5KE | NMP (1200W) |
| Tillverkarens normala ledtid | 12 Weeks | - |
| Envärdiga kanaler | 1 | - |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) | - |
| Monteringstyp | Through Hole | Chassis Mount |
| Förpackning / Fodral | DO-201AA, DO-27, Axial | - |
| Förpackning | Tape & Box (TB) | - |
| Kapacitans @ Frekvens | - | - |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 25.5V | - |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 60A | - |
| Typ | Zener | Enclosed |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant | - |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) | - |
| Power Line Protection | No | - |
| tillämpningar | Automotive | ITE (Commercial), Medical |
| Leverantörs Device Package | DO-201 | - |
Ladda ner 1.5KE18AHA0G PDF -datablad och TSC (Taiwan Semiconductor) -dokumentation för 1.5KE18AHA0G - TSC (Taiwan Semiconductor).
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.